name | autoweek.cz

Frentzena zaujalo svezení s vozem Tesla Model S pro Electric GT

25.10.2016 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Bývalý pilot formule 1 Heinz-Harald Frentzen se vrátil do kokpitu, aby na okruhu Paul Ricard otestovat automobil Tesla Model S vyvíjený pro šampionát Electric GT, který začne už od sezony 2017 a bude spojen s akcemi propagujícími elektromobilitu a udržitelné formy dopravy vůbec.
Heinz-Harald Frentzen začínal svou kariéru jako člen juniorského týmu Mercedesu-Benz v mistrovství světa sportovních vozů - společně s Michaelem Schumacherem. Odtud přešel do formule 1, kde během své kariéry získal dvě pole position, tři vítězství a 18 umístění na stupních vítězů. Byl druhý v mistrovství světa jezdců v roce 1997 s Williamsem a třetí v roce 1999 s vozem Jordan. V roce 2003 odešel z F1 a přešel do DTM.

Když první plně bezemisní šampionát vozů GT na okruhu Paula Ricarda testoval pneumatiky Pirelli, navázal s ním Frentzen kontakt. Rychle se dohodli na jeho účasti. Bývalou německou hvězdu formule 1 vůz velmi zaujal a přislíbil seriálu svou maximální podporu.

„Pro mne, jako dlouholetého vlastníka vozu této značky bylo velmi zábavné řídit jeden z prvních vozů Tesla připravených pro závody. Byla to fantastická příležitost vyzkoušet potenciál výkonných závodních vozů s elektrickým pohonem. Mark (Gemmell, šéf EGT) a jeho tým se rozhodně ubírají správným směrem. " řekl Frentzen.

Výsledek testu byl velmi slibný. Organizátoři jsou nyní schopni lépe porozumět pneumatikám, stejně jako získali představu o výkonnosti auta v návaznosti na zpětnou vazbu od Frentzena.

„Byli jsme rádi, že máme Heinze-Haralda na trati. Nejde jen o to, že je mimořádně talentovaným řidičem, ale také je fanouškem Tesly a sám dvě její auta vlastní, což je skvělé. Získali jsme od něj výbornou odezvu,“ řekl generální ředitel šampionátu Electric GT Mark Gemmell při prezentaci závodního vozu na televizním veletrhu Sportel TV v Monaku.

GT Electric GT Championship
Seriál Electric GT Championship bude zahájen v roce 2017. Mezi už potvrzenými jezdci jsou například Stefan Wilson, Vittoria Piriaová, Dani Clos a Lellani Munter. Závodit se bude na evropských okruzích - už potvrzenými jsou trať v Barceloně a Nürburgring. Kromě toho se uskuteční i nemistrovské podniky v Americe.

První bezemisní šampionát vozů GT Electric GT Championship, podporující udržitelnou mobilitu byl vyhlášen 9. března 2016 - rok před svým prvním plánovaným závodem. Pro první sezonu Electric GT Championship byl vybrán jednotný vůz Tesla Model S P85.

Šampionátu se zúčastní 10 týmů a 20 řidičů, kteří se v průběhu sezóny nastoupí k sedmi závodům. Závodní víkend se bude skládat z tréninku na 20 minut, 30 minut pro kvalifikaci a dvou závodů na 60 km s jedním probíhá v denní době a druhým za soumraku. Každý podnik bude festivalem technologií a inovací pro udržitelnost konajícím se po celý víkend kolem tratě. Fanoušci budou mít možnost sledovat závody přes Periscope, Twitch a YouTube, stejně jako komunikovat přímo s týmy s využitím platforem sociálních médií.

Oficiální prezentace šampionátu GT Electric GT Championship proběhne 27. října 2016 na Ibize, kde bude také představen vůz Tesla S EGT. ten bude vybaven špičkovým bezpečnostním systémem OMP a obut do pneumatik Pirelli.