25 let ami auto mobil international | Aktuality | autoweek.cz

25 let AMI Auto Mobil International

25 let AMI Auto Mobil International

16.02.2016 | Rybecká Ivana | Aktuality

Nejnovější modely, zajímavé doprovodné akce s aktivním zapojením návštěvníků, na budoucnost zaměřená témata mobility, vzácné veterány a mnoho dalšího bude k vidění na lipském autosalonu.
Už za dva měsíce odstartuje jubilejní 25. ročník AMI Auto Mobil International. Od 9. do 17. dubna budou na lipském výstavišti prezentovat své nové i aktuální modely německé i zahraniční automobilky.
 
Pro návštěvníky budou navíc připraveny nejrůznější akce, do nichž se budou moci sami zapojit, jako například zkušební jízdy, lekce úsporné jízdy v reálném silničním provozu nebo off-roadové parkury na volné ploše výstaviště.
 
Vedle toho letošní AMI Auto Mobil International nabídne tematické zaměření ve formě speciální výstavy AUTO-Mobilita budoucnosti. Avšak pozornost nebude zaměřena jenom směrem do automobilové budoucnosti.

Příznivci veteránů si přijdou na své v rámci veletržní sekce AMI Classics. Přidružená výstavní sekce AMI Classics se v této formě letos koná poprvé. Provázaný a specificky koncipovaný prostor umožní zblízka obdivovat historické veterány. Oldtimerovou automobilovou klasiku představí obchodníci, fan-kluby, restaurátorské firmy a automobilová muzea. Autokorzo mnoha veteránů bude mít 16. dubna zastávku před Skleněnou halou na Lipském výstavišti.
 
AMITEC, veletržní sekce pro oblast údržby, péče o vozidla a opravy osobních a užitkových vozidel, se od 9. do 13. dubna bude obracet hlavně na odborné publikum z oblasti automobilových servisů. Výrobci vybavení servisů a dílen, poskytovatelé služeb a odborníci na příslušenství předvedou nejnovější inovace a trendy.
 
„Dubnový termín dává návštěvníkům AMI Auto Mobil International první příležitost roku v Německu prohlédnout si zblízka premiéry a nejnovější modely německých a mezinárodních automobilových výrobců. Zážitkový charakter AMI ale bude v tomto roce stát ještě výrazněji v popředí. Návštěvníci se mohou těšit na lipský autosalon plný zážitků,“ říká generální ředitel společnosti Leipziger Messe Martin Buhl-Wagner.
 
Prominentní výrobci na AMI Auto Mobil International 2016
Na letošním veletrhu se budou prezentovat němečtí a mezinárodní výrobci automobilů. Stav přihlášek je zhruba na úrovni posledního ročníku AMI Auto Mobil International. Hlásí se ale i značky, které se posledního ročníku v roce 2014 neúčastnily: Toyota, která přiveze také svoji prémiovou značku Lexus, a Renault včetně značky Dacia.
 
Zúčastní se také značky DS Automobiles, Lada, Maserati a Infiniti, které buď v Lipsku dlouho nevystavovaly, nebo se budou účastnit autosalonu AMI vůbec poprvé.
 
Rámcový program a zážitkové světy zapojí návštěvníky
Vedle osvědčených interaktivních akcí rámcového programu - mimo jiné např. obrovské nabídky zkušebních jízd a lekcí úsporné jízdy v reálném provozu a offroadových parkurů na volné ploše výstaviště - si automobiloví fandové budou moci v letošním roce dopřát nové automobilové zážitky. Na vnitřním testovacím parkuru pro dvoukolová a tříkolová elektrovozidla bude mimo jiné možné otestovat nejrůznější typy elektrokol. 
 
Nová bude Action Area - oblast pro fanoušky tuningu a motorového sportu se severoamerickými Muscle cars a zušlechtěnými luxusními limuzínami. Dále se zde představí různé německé závodní okruhy a vnesou do výstavních hal lipského výstaviště ducha motorového sportu.
 
Nové je rovněž doprovodné téma veletrhu AUTO-Mobilita budoucnosti ve Skleněné hale výstaviště. V rámci této speciální výstavy budou prezentovány alternativní pohony, asistenční systémy a automatizovaná autonomní jízda. Na předváděcím polygonu o ploše 1000 m2 budou ve Skleněné hale naživo představeny nejrůznější asistenční systémy řidiče. Návštěvníci budou moci například sledovat, jak auta na jedno zmáčknutí tlačítka sama zaparkují.
 
Ve Skleněné hale AMI Auto Mobil International nabídne speciální tematickou výstavu Driving innovation - vozidla, která svým pohonem a stavbou karoserie předběhla svoji dobu. Například prototyp ThyssenKrupp SunRiser, dvoumístné sportovní kupé, které vzniklo ze spolupráce vysoké školy Bochum a společnosti ThyssenKrupp Steel Europe, získává energii ze solárních panelů a dosahuje takto rychlostí až do 120 km/h. Sportovní Artega Scalo zrychlením z 0 na 100 km/h za 3,6 s, dojezdem okolo 400 km a dobíjecím časem pod jednu hodinu naznačuje, na co se můžeme těšit u příští generace elektromobilů.
 
Ve výstavní sekci Smart City budou detailně představeny současné možnosti vnitroměstské mobility a nabídnuta témata jako vyhledávání parkovacího místa nebo sdílení parkovacího místa.  
 
Znalosti expertů z první ruky: bohatý odborný program
Vozidla s přístupem na síť, alternativní pohony a inovativní koncepce mobility budou patřit k hlavním tématům nejenom ve veletržních halách, ale rovněž v doprovodném odborném programu. Kongresy, semináře, sympozia, workshopy a také přednášky a pódiové diskuse na aktuální a praxi blízká témata celé automobilové branže nabízí odbornému publiku kvalitní možnosti dalšího vzdělávání a výměny odborných názorů.
 
Během tradičního Dne taxislužby 12. dubna představí specialisté na míru připravené produkty a služby. Je to důležité místo setkání pro podnikatele, řidiče a zaměstnance v taxislužbě nabízející představení aktuální nabídky vozů, výrobků a služeb s odborným programem k novinkám a trendům v taxislužbě.
 
V rámci Dne budoucí kariéry 13. dubna budou zástupci automobilek a dalších společností i škol informovat o možnostech ve svých pracovních oblastech. Poskytovat se budou informace o možnostech učení, studia a dalšího odborného rozvoje.
 
Konference
new mobility 2016 12. - 13. duben
Výkladní skříň elektromobility 2016 - 14. - 15. dubna
 
Vstupenky na autosalon jsou již nyní výhodně v předprodeji v ČR a lze je zakoupit rovněž na Online-Ticketshop na www.ami-leipzig.de/ticket.
 
  • 25 let AMI Auto Mobil International
  • 25 let AMI Auto Mobil International
  • 25 let AMI Auto Mobil International
  • 25 let AMI Auto Mobil International
  • 25 let AMI Auto Mobil International
  • 25 let AMI Auto Mobil International
  • 25 let AMI Auto Mobil International