300 cng aut pro vítkovice machinery group | Aktuality | autoweek.cz

300 CNG aut pro Vítkovice Machinery Group

300 CNG aut pro Vítkovice Machinery Group

10.04.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vítkovice Machinery Group podepsaly se Škodou Auto smlouvu, která povede k podpoře trhu s CNG vozidly. Škoda Auto dodá během tří let vítkovické skupině 300 vozů. Vítkovice Machinery Group se tak stávají dosud největším velkoodběratelem vozů Škoda Octavia G-TEC.
Největší ryze česká strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG) podepsala významnou obchodní smlouvu s automobilkou Škoda Auto. Jde o start spolupráce, která povede k rozvoji trhu s vozidly na CNG.
Skupina VMG během tří let nakoupí 300 vozidel Škoda Octavia G-TEC a svá dosavadní CNG auta uvolní pro sekundární trh.

„Naším společným cílem je podpora trhu s CNG vozidly. Pro naši skupinu to má jednoznačný efekt – jsme dodavateli ocelových lahví i komplexních systémů a služeb pro CNG v dopravě. CNG má významné místo v naší nové marketingové strategii Metal Evolution,“ uvedl rozhodující vlastník skupiny VMG Jan Světlík. Navíc se podle něj rýsuje i možnost spolupráce se Škoda Auto na třetích trzích.   

„Podpis smlouvy se Škoda Aut je odpovědí na otázky, zda je potřeba mít nejprve dostatek vozů na CNG nebo síť CNG plniček. My rozvíjíme oboje současně. Dalšímu rozvoji ekologické a ekonomické dopravy na CNG v České republice podle našeho názoru nic nebrání,“ uvedl Jan Světlík, předseda představenstva Vítkovice Holding, rozhodující vlastník skupiny Vítkovice Machinery Group. „Skupina se podpisem kontraktu stává příkladem pro další majitele velkých firemních flotil,“ uzavírá Světlík.

Skupina Vítkovice Machinery Group se stává dosud největším velkoodběratelem vozů ŠKODA Octavia G-TEC.

„Velmi nás těší, že se společnost Vítkovice Machinery Group rozhodla v rámci své rozsáhlé CNG strategie pro reorganizaci vozového parku prostřednictvím modelu Octavia G-TEC,“ říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Česká republika. „Dosud největší kontrakt na dodávku modelů Octavia G-TEC je dalším potvrzením úspěchu CNG ofenzivy ŠKODA a významným příspěvkem k naplnění prodejních cílů modelu Octavia G-TEC pro letošní rok,“ dodává Vlček.

Vítkovická strojírenská skupina bude mít do tří let ve vlastním vozovém parku prakticky všechna vozidla na CNG s výjimkou jednotlivých aut v několika málo afilacích, kde zatím není možné pohon na CNG využívat. Kromě toho má již 14 plnicích stanic CNG a v letošním roce jimi osadí většinu krajů v ČR.

Síť s označením CNGvitall skupiny VMG bude letos čítat (včetně stanic zřizovaných podle dohody se společností Benzina) 33 plniček. Cílem je rovnoměrné pokrytí všech hlavních tahů, jak v okolí krajských měst, tak hraničních přechodů - příhraniční tahy jsou již dnes obsluhovány v blízkosti hranic s Polskem, Německem a Slovenskem.