500 octavií pro policii české republiky | Aktuality | autoweek.cz

500 Octavií pro Policii České republiky

500 Octavií pro Policii České republiky

16.01.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Čeští kriminalisté si převzali 500 vozů Škoda Octavia od společnosti Volkswagen Financial Services (ŠkoFIN). Vůbec poprvé Ministerstvo vnitra přistoupilo k využití operativního leasingu.
Ministr vnitra Jan Hamáček a policejní president Jan Švejdar převzali nová vozidla Škoda Octavia v civilním provedení, která budou sloužit kriminalistům na území celé České republiky. V Zákaznickém centru Škoda Auto v Mladé Boleslavi převzali 37 vozů, zbylé byly předány u autorizovaných prodejců Škoda po celé České republice, které jim formou operativního leasingu zajistila společnost Volkswagen Financial Services.
 
Výhody operativního leasingu
Zakázku na dodání vozů získal Volkswagen Financial Services společně se společností Škoda Auto ve veřejném tendru, který proběhl v září 2019. Parametry výběrového řízení Ministerstva vnitra byly oproti soukromým zadavatelům nesmírně komplexní, a proto byla klíčová velmi úzká koncernová profesionální spolupráce Volkswagen Financial Services se Škoda Auto.
 
Kromě vozů zajišťuje Volkswagen Financial Services i všechny potřeby spojené s jejich provozem v koncernové autorizované dealerské síti, jako jsou servis, zimní kola včetně zajištění přezouvání a uskladnění, silniční asistence s náhradním vozem v případě nepojízdnosti stávajícího vozu, zajištění náhradního automobilu v případě běžných oprav, pick up servis a řešení pojistných událostí.
 
Vzhledem k nabídce operativního leasingu má Policie zabezpečenu celkovou mobilitu flotily vozů a zároveň jí odpadne starost s odprodejem po ukončení doby užívání. Tendr byl vypsaný na 48 měsíců, přičemž po 24 měsících dojde ke kompletní obnově všech 500 vozů.
 
Ministerstvo vnitra, respektive Policie ČR, vůbec poprvé využila moderní formu financování a mobility Škoda Financial Services. „Pořízení části policejních vozů na leasing do budoucna umožní jejich průběžnou obměnu. Je to efektivní řešení, jak zajistit rychlý servis a snadnou výměnu vozů, které mají najetý maximální počet kilometrů nebo překročí dobu životnosti,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.
 
„Financování operativním leasingem je oblíbené nejen u velkých firem, ale jejich výhod stále častěji využívá i veřejná správa. Jsme rádi, že tento způsob pořízení vozidel proběhl i u Policie České republiky a pořídila si vůbec první flotilu vozidel financovanou formou operativního leasingu. Jsme tak první společností, která zajišťuje financování velkého vozového parku pro Ministerstvo vnitra,“ říká jednatel společnosti Volkswagen Financial Services Vratislav Strašil.
 
„Věříme, že je to první vlaštovka financování flotily vozů pro Policii ČR formou operativního leasingu a policie tohoto rostoucího trendu využije v budoucnu znovu. Součástí financování není pouze flotila vozidel, ale policisté získávají i široký servisní balíček, díky kterému se budou moci věnovat plně své důležité povinnosti a péči o vozidla nechají na nás,“ uvedl ředitel oddělení Fleet a remarketing Volkswagen Financial Services Jan Pařízek.
 
Vozy Škoda ve službách policie
„Škoda Octavia vítězstvím v náročném policejním tendru opět potvrdila svou pověst spolehlivého a všestranného vozu. Mimo kvalit nejprodávanějšího modelu na českém trhu potvrzuje výsledek veřejné zakázky i to, že vozy značky Škoda mají výhodné provozní náklady a vyhovují náročným požadavkům našich zákazníků z veřejného sektoru,“ řekl ředitel Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček.
 
Všechny vozy Škoda Octavia jsou ve výbavovém stupni Ambition a pohání je zážehové motory 1,5 TSI o výkonu 110 kW v kombinaci s automatickými dvouspojkovými převodovkami DSG. Automobily mají standardní vybavení bez zvláštních úprav, tudíž je v běžném provozu nelze rozeznat od civilních aut.
 
Od roku 1993 bylo českým policistům v rámci několika tendrů předáno více než 18 000 vozů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací ať již speciálně upravené podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení. Vozy značky Škoda slouží policii také například v Polsku, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Belgii, Velké Británii, Izraeli nebo v Portugalsku.
 
  • 500 Octavií pro Policii České republiky
  • 500 Octavií pro Policii České republiky