rekordní investice fingood | Doprava | autoweek.cz

Rekordní investice finGOOD

Rekordní investice finGOOD

07.09.2018 | | Doprava

Česká crowdfundingová platforma FinGOOD investuje 10 milionů na výkup a repase automobilů Tatra.
Zatím největší investice na peer to business platformě finGOOD v její dvouleté historii směřuje do společnosti Excalibur Trade na projekt zpětného výkupu nákladních automobilů Tatra, jejich repasování a následného doručení novým zákazníkům.
 
Společnost Excalibur Trade by ráda na tento ambiciózní projekt získala prostřednictvím finGOOD od investorů 10 milionů korun na dva roky s úrokem 8 % p.a. Cílem projektu je přispět k nahrazení automobilů Tatra novými modely, které lépe vyhovují současným požadavkům a přísným ekologickým normám. Možnost odkupu starších vozidel je spojena se zajímavou finanční dotací na pořízení nového vozu Tatra.
 
Experti firmy Excalibur Trade provedou technické prohlídky vykupovaných vozidel, pořídí fotodokumentaci a vystaví protokol o jejich prohlídce a stavu. Na základě zjištěných skutečností také určí tržní a výkupní cenu vozidel. Rozdíl mezi těmito položkami může zákazník získat ve formě dotace na koupi nového vozu Tatra. Společnost Tatra Trucks následně podepíše se zákazníkem smlouvu na odkup staršího vozidla a o nákupu vozu nového. Vykoupená vozidla jsou po repasování vyvezena a prodána na trzích mimo Českou a Slovenskou republiku, jde převážně o export do rozvojových zemí.
 
„V současné době je v republice provozováno více než 14 000 vozidel Tatra, jejichž průměrné stáří je 20 let. Chceme napomoci obnovení vozového parku zákazníků a příznivců značky Tatra. Společně s automobilkou Tatra Trucks jsme se do projektu zpětného odkupu vozidel Tatra zapojili před rokem. Prostředky, které bychom rádi získali od investorů prostřednictvím finGOOD, použijeme k tomu, abychom Tatrám vdechli nový život. Všechna vykoupená vozidla totiž v rámci projektu repasujeme a nabízíme je k dalšímu využití,“ popisuje výkonný ředitel Excalibur Trade Karel Sýkora.
 
„Společný projekt automobilky Tatra Trucks a společnosti Excalibur Trade je velmi zajímavý. Dát firmám možnost zakoupit nový vůz Tatra za zvýhodněných podmínek, a ještě napomoci tomu, aby starší, ale dosud plně funkční vozy dále sloužily novým zákazníkům, je skvělá myšlenka. Jsme proto velmi poctěni, že si společnost Excalibur Trade vybrala finGOOD k tomu, abychom pomohli realizovat tento záměr,“ říká Roman Vyorálek, jednatel společnosti finGOOD.
 
„Naše platforma je založena na financování českých firem českými investory. Spojení se značkou Tatra je pro nás tedy velmi cennou referencí,“ doplňuje Roman Vyorálek.