škoda slaví 20 let od spojení s koncernem volkswagen | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Škoda slaví 20 let od spojení s koncernem Volkswagen

Škoda slaví 20 let od spojení s koncernem Volkswagen

14.04.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Oficiální slavnostní akt 15. dubna 2011 v Mladé Boleslavi proběhne za účasti vysokých představitelů mezinárodní politiky a ekonomiky. Mezi hosty bude i prezident republiky Václav Klaus. Volkswagen bude reprezentovat předseda představenstva Martin Winterkorn.

Za účasti nejvyšších představitelů a osobností mezinárodního politického a hospodářského života a představitelů koncernu Volkswagen si česká automobilka Škoda Auto v pátek 15. dubna připomene 20. výročí spojení s koncernem Volkswagen.

Účastníky oficiálního slavnostního aktu v hlavním závodě společnosti Škoda v Mladé Boleslavi budou mimo jiné i prezident republiky prof. Ing. Václav Klaus, CSc., předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch a bývalý německý ministr zahraničních věcí Prof. Dr. Hans-Dietrich Genscher.

Na straně hostitelů budou mimo jiné přítomni předseda dozorčí rady společnosti Škoda Auto a předseda představenstva koncernu Volkswagen AG Prof. Dr. Martin Winterkorn, předseda představenstva společnosti Škoda Prof. Dr. h. c. Winfried Vahland a předseda odborů OS KOVO a předseda Podnikové rady společnosti OS KOVO Jaroslav Povšík.

Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland řekl: „Velice nás těší účast předních představitelů politického života a reprezentantů koncernu Volkswagen. Příslib účasti nejvyšších představitelů České republiky a dalších čestných hostů svědčí o významu, který politické a ekonomické osobnosti této země naší firmě přikládají. Velkou ctí je nám také účast dr. Genschera, který více než kterýkoli jiný politik ztělesňuje přátelství mezi Čechy a Němci.“

Tímto slavnostním aktem Škoda oceňuje mimořádný význam spojení s koncernem Volkswagen. „Spojení bylo rozhodujícím strategickým krokem, vedoucím k úspěchu a renesanci značky Škoda v uplynulých 20 letech,“ zdůraznil Winfried Vahland. „Od roku 1991 Škoda jako součást koncernu Volkswagen zvýšila svůj prodej přibližně na čtyřnásobek a svou mezinárodní přítomnost rozšířila na více než sto trhů. Z výrobce jednoho produktu se stala automobilkou se širokou paletou modelů.  K tomuto rozvoji vynikajícím způsobem přispěli také naši zaměstnanci. Celý podnik a jeho zaměstnankyně a zaměstnanci jsou na tuto společnou cestu hrdí a ve svém úsilí budou v příštích letech s ještě vyšší intenzitou pokračovat.“

Přesně před 20 lety se Škoda a koncern Volkswagen dohodli na rozsáhlé spolupráci a 16. dubna roku 1991 zahájila svou činnost společnost Škoda automobilová a. s. jakožto samostatná značka koncernu Volkswagen. Začala mimořádně úspěšná nová éra v dlouhé historii podniku, kterou si automobilka 15. dubna připomíná slavnostním aktem.