barva roku | Trendy | autoweek.cz

Barva roku

Barva roku

28.11.2014 | Rybecký Vladimír | Trendy

Odstín Axalta Radiant Red se stal automobilovou barvou roku.

Přední výrobce tekutých a práškových laků Axalta Coating Systems předvedl na automobilové výstavě SEMA v Las Vegas barvu, která získala ocenění jako Automobilovou barvu roku 2015.

 

Červený odstín Radiant Red společnosti Axalta měl jako automobilová barva roku 2015 premiéru na Axalta Chevroletu SS No. 24 týmu Hendrick Motorsport, jejž řídil čtyřnásobný mistr seriálu NASCAR Jeff Gordon. Tato speciální barva zazářila na rychlostním oválu Phoenix International Raceway.

 

Radiant Red se vyrábí ze značkové barvy Axalta Cromax Mosaic, jež obsahuje málo těkavých organických látek. Její součástí je také technologie vysoké sytosti barvy Vermeera a třpyt.

 

Axalta zvolila červený odstín z mnoha důvodů.  Výroční zpráva společnosti Axalta z roku 2014 o výzkumu obliby barev naznačuje, že obliba červené barvy má na trhu stoupající trend. Od roku 2010 patří v USA mezi pět nejoblíbenějších barev a loni její obliba vzrostla o 3 %.

 

Vicepresident Axalty a ředitel pro Severní Ameriku Nigel Budden řekl: „Radiant Red je vibrující odstín, za kterým se každý otočí a Axalta Chevroletu SS modelu No. 24 sluší.“