nové homologované designy litých kol pro rok 2014 | Aktuality | autoweek.cz

 Nové homologované designy litých kol pro rok 2014

Nové homologované designy litých kol pro rok 2014

21.02.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na jaře roku 2014 společnost Alcar Bohemia uvede na český trh u více než 2000 prodejců devět nových designů kol značek AEZ, DOTZ a DEZENT.

První novinka od prémiové značky AEZ, která je pojmenovaná Cliff, je určená pro motoristy, kteří hledají jedinečný produkt a špičkovou kvalitu. AEZ Cliff s titanovým leskem přináší novou interpretaci designu překřížených paprsků s vizuálně odlehčeným středem kola. Dynamický design AEZ Cliff je schválený pro širokou paletu vozů všech tříd. Zkrášlí elegantní, silná SUV, jakými jsou BMW X5 nebo X6. Skvěle padne i moderním vozům střední a vyšší třídy jako třeba Passatu CC, Audi A6 nebo BMW 5. V 16 a 17 palcích umí zkrášlit také malé vozy Mini Roadster, Opel Adam, Fiat 500 nebo Škoda Citigo. Používají se i pro luxusní elektromobily Tesla Model S.

Výrazná povrchová úprava designu AEZ Cliff dark je určená pro ty, kteří hledají speciální vzhled v kombinaci s perfektním zpracováním. Díky dostupné škále rozměrů od 16" do 21" je možné tento dynamický design použít na velkém počtu vozů. Pět dvojic překřížených paprsků se zářící leštěnou čelní plochou je zde v kontrastu s tmavě lakovaným pozadím kola.

Yacht dark je další novinkou, která rozšiřuje nabídku prémiových kol značky AEZ. Tímto designem s černým lakem se mohou nechat inspirovat řidiči kompaktních vozů i velkých SUV. Geometrie klenutých paprsků s hlubokým vybráním zvýrazní dynamické křivky automobilů. Černé lakování dodává kolu již od 16" sportovní vzhled, který podtrhne design mnoha kompaktních vozů, jakými jsou VW Golf, Mercedes A-třídy nebo Audi A3. Větší vozy jako BMW X5, VW Touareg nebo Audi Q5 mohou využít kolo v rozměrech od 18" až 21".

Tuningová značka Dotz přináší nová kola Fast Fifteen dark s matně černým lakováním. Mají moderní, design s ostře řezanými paprsky a zahloubenou středovou částí kola. Každý třetí z patnácti paprsků je asymetrický, což dodává designu kola na plastičnosti. Na lemu ráfku je umístěn štítek s logem jako originálním doplňkem. Kolo je dostupné od 17" do 19" a je schváleno pro montáž senzorů na kontrolu tlaku v pneumatikách.

Zásadní novinkou je sportovní design Dotz Shift shine s titanovým leskem. Míří do skupiny kompaktní vozů a vozů střední třídy, pro které je připraven v rozměrech od 15" do 19". Hvězdicovitý tvar sedmi dvojitých, štíhlých paprsků vytváří opticky lehký design a hluboký límec dodává kolu závodní punc. Zapuštěný střed umožňuje čtyř- i pětiděrové uchycení bez nutných úprav v designu kola. Nové asymetrické logo na vnitřní straně hlubokého límce je poznávacím znakem nové řady kol značky Dotz.

Verze Dotz Shift s leštěným límcem a štítkem Dotz nabízí kontrast s černě lakovanými paprsky. Dotz Shift skvěle padne například automobilům s chromovými doplňky.

Ďábelská varianta se závodním duchem Dotz Shift pinstripe red je poprvé opatřena červeně lakovaným pruhem (dosud se používaly jen barevné polepy Foliatec) po vnějším obvodu límce, který je barevně sladěn s červeným štítkem a logem Dotz na černé středové krytce. Kolo je k dispozici od 16" do 19".

Jednoduchý design Dotz Freeride se stříbrným lakováním rozjasní vůz v každém počasí. Je vhodný pro celoroční provoz se snadnou údržbou.  Asymetrické detaily na vnějším okraji ráfku zvyšují dynamičnost jeho minimalistického designu. Kolo je dostupné od 15" do 19" a je schváleno pro montáž senzorů na kontrolu tlaku v pneumatikách.

Novinka nejprodávanější značky DEZENT TC dark dodá vozu styl inovovaným designem dvojitých paprsků ve tvaru písmena V, které splývají s lemem ráfku. Leštěná čelní plocha paprsků je v kontrastu s černě lakovaným pozadím kola. DEZENT TC dark je od 15" do 17" určené pro nejnovější kompaktní vozy, jakými jsou Golf VII, Hyundai i30, Kia c’eed, Škoda Octavia a Mazda 3, které jsou volbou pro velkou část motoristů. Jako ostatní novinky je standardně uzpůsobeno pro montáž senzorů na měření tlaku v pneumatikách.

 

Všechny tyto designy již jsou v konfigurátoru kol na www.alcar.cz, kde je možné si je prohlédnout přímo na modelu každého konkrétního automobilu, pro nějž jsou homologována.

 •  Nové homologované designy litých kol pro rok 2014
 •  Nové homologované designy litých kol pro rok 2014
 •  Nové homologované designy litých kol pro rok 2014
 •  Nové homologované designy litých kol pro rok 2014
 •  Nové homologované designy litých kol pro rok 2014