aaa auto expanduje ve všech zemích | Aktuality | autoweek.cz

AAA Auto expanduje ve všech zemích

AAA Auto expanduje ve všech zemích

24.09.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na neformálním setkání v Café Colore generální ředitelka skupiny AAA Auto Karolína Topolová informovala o významném rozvoji, jímž společnost prošla.
V rámci plánu expanze chce ve všech zemích dosáhnout stejné hustoty poboček jako v ČR, kde je minimálně jedna v každém kraji, někde i více. V tuzemsku má AAA Auto jednu pobočku zhruba na půl milionu obyvatel, na Slovensku je to méně, necelých 385 000.

„Během tohoto roku se naše denní nabídka vozů ve čtyřech zemích postupně zvýšila na téměř 13 000 automobilů. V České republice je to 8000, na Slovensku 3500, dále pak až 800 v Maďarsku a 500 v Polsku. V blízké době počet vozů v Polsku ještě zvýšíme díky nové pobočce v Katowicích. Bude to naše čtyřicáté autocentrum. Stejně tak dále poroste počet vozů v naší nabídce v Maďarsku,“ uvedla generální ředitelka skupiny AAA Auto Karolína Topolová.

Skupina AAA Auto dosáhne do konce roku ve střední Evropě počtu 40 poboček. Další výrazná expanze je pro příští rok v  plánu zejména pro Polsko. Skupina se na ni připravuje otevřením nového call centra v Ostravě, které bude od října obsluhovat především právě polské pobočky.

„Plánovaný stav je 50 operátorů. Call centrum bude obsluhovat zejména polský trh, ale také český a slovenský. Investice do infrastruktury je přibližně 2 miliony korun,“ informovala Karolína Topolová.

Expanze v jednotlivých zemích:
Česká republika

AAA Auto expanduje zejména v rámci poboček a infrastruktury. Hlavní autocentrum v Praze bylo rozšířeno o 500 vozů a byl zde zahájen provoz Offroad centra se 600 automobily. Zvětšila se sekce lehkých užitkových vozidel na 2000 m2 a byla přemístěna na lépe viditelné, vyvýšené místo. K dispozici je zde 100 vozů.

Nabídka poboček v Hradci Králové a Sokolově byla zvýšena o 100 automobilů. Celková nabídka AAA Auto v České republice se tak zvýšila na 8000 vozů.

Posiluje se také infrastruktura. V říjnu se otevře nové call centrum v Ostravě. Plánovaný stav je 50 operátorů. Call centrum bude obsluhovat zejména polský trh, ale také český a slovenský. Investice do infrastruktury je přibližně 2 miliony korun.

Slovensko
V letošním roce se zvedl počet poboček na 13 - od jara funguje nová pobočka v Trnavě s kapacitou 200 vozů. Pobočka v Prešově zvýšila svou nabídku o 100 vozů, v Michalovcích a Lučenci o 70 a v Trenčíně o 100. Celková nabídka AAA Auto na Slovensku se tak zvýšila na 3500 vozů.

Maďarsko
V Maďarsku se otevírají tři nové pobočky:
Szegéd - letošní cíl 250 vozů v nabídce, je v plném provozu od 2. září
Székesféhervár - zatím pouze pro výkup, je v provozu od 17. srpna
Pécs - datum spuštění do plného provozu není zatím stanoveno, nejdříve bude spuštěn výkup.

Polsko
Do Polska se AAA Auto vrátila letos v dubnu znovuotevřením autocentra pro Varšavu na  předměstí Piaseczno s kapacitou až 500 ojetých vozů. V Polsku se prodalo už 1000 vozů. Bylo také rozhodnuto o otevření další pobočky v Katowicích během podzimu.
 
Fúze
V rámci skupiny AAA Auto v současné době probíhá mezinárodní fúze, v rámci které se v průběhu podzimu sloučí mateřská společnost AAA Auto Group NV z Holandska s českou společností AAA Auto, a.s. se společností AAA Auto International, a.s., která byla zřízena novým vlastníkem k provedení transakce při koupi společnosti loni na podzim.

„Cílem je zjednodušení struktury společnosti. Po fúzi bude v České republice působit již jen společnost AAA Auto International, a.s. V konečném důsledku se jedná pouze o změnu názvu společnosti, pro zákazníky, partnery ani dodavatele se nic nemění. Veškeré závazky AAA Auto a.s. převezme sloučená společnost, a to včetně garance legálního původu vozidla, nebo poskytnutých záruk,“ uzavřela Karolína Topolová.
 
  • AAA Auto expanduje ve všech zemích
  • AAA Auto expanduje ve všech zemích
  • AAA Auto expanduje ve všech zemích