společnost cebia získal holding eag | Autoservis | autoweek.cz

Společnost Cebia získal holding EAG

Společnost Cebia získal holding EAG

02.03.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Cebia mění po 30 letech majitele. Od zakladatelů ji získal český technologický holding EAG ze skupiny Portiva. Vrcholový management společnosti Cebia zůstává stejný.
Společnost Cebia, specialista na prověřování historie vozidel, jejich oceňování a zabezpečování založený v roce 1991, má nového vlastníka. Stal se jím holding EAG ze skupiny Portiva, jenž je největším soukromým poskytovatelem softwaru pro oblast automotive v České republice i na Slovensku. Vrcholový management společnosti Cebia zůstává stejný a nemění se ani vztah se zákazníky.
 
Pro EAG je akvizice společnosti Cebia důležitým krokem na cestě pokrýt vlastními řešeními celý životní cyklus vozidla. Už nyní jeho software využívá přes 80 % českých dealerství, autobazarů, servisů a STK. EAG plánuje produktové portfolio společnosti Cebia dál rozvíjet, jen v příštích dvou letech do firmy investuje vyšší desítky milionů korun.
 
Stabilitu podnikání společnosti Cebia a její potenciál do budoucna dokazuje skutečnost, že ačkoli se kvůli celosvětové hospodářské krizi v důsledku koronavirové pandemie propadly prodeje nových i ojetých aut, Cebia loni rostla desátým rokem v řadě. Její tržby přesáhly 170 milionů korun. Za příznivými výsledky je mimo jiné skutečnost, že i když si lidé společnost Cebia nejčastěji spojují s ověřováním historie, původu a originality vozidel, ve skutečnosti nabízí mnohem širší paletu služeb. Řada z nich přitom není navázána jen na koupi či prodej vozů, ale souvisí také s jejich používáním. Jedná se například o sledování provozu vozidel pro firemní flotily nebo o služby související se zabezpečením automobilů.
 
„Cebia je jedním z našich nejvýznamnějších zákazníků a zároveň patří mezi klíčové obchodní kanály pro některé současné produkty skupiny. Její akvizice tak skvěle zapadá do naší růstové strategie, jejímž cílem je pokrýt vlastními softwarovými a analytickými produkty celý životní cyklus auta od jeho výběru přes nákup, provoz a servis až po jeho prodej. Našim partnerům z řad dealerství, servisů i autobazarů tak budeme moci nabídnout ještě komplexnější řešení než dosud,” popisuje generální ředitel a předseda představenstva EAG Jakub Šulta.
 
Vrcholový management v čele s Martinem Pajerem, dosavadním většinovým vlastníkem a jednatelem společnosti Cebia, setrvá. „Jsem velmi rád, že se po třiceti letech budování Cebie budu podílet na jejím plynulém přechodu pod křídla lídra v oboru a na jejím dalším rozvoji a růstu. Díky novému vlastníkovi budeme moci rychleji investovat do dalších oblastí auto-moto odvětví, rozšiřovat tím portfolio našich produktů a služeb a zároveň výrazně rozvíjet i ty stávající. Rád bych také ubezpečil naše současné zákazníky, že se pro ně prodejem firmy nic nemění. Produkty a služby jim budeme nadále poskytovat ve stejném rozsahu a za stejných podmínek jako dosud,” uvedl generální ředitel společnosti Cebia Martin Pajer.
 
Cílem holdingu EAG, jenž kromě společnosti Cebia zahrnuje například on-line prodejce ojetých vozů Carvago či softwarové platformy TEAS a Autosoft pro dealerství, servisy a autobazary, je vybudovat integrované řešení s řadou nových funkcionalit pro využití nejen v České republice, ale i v zahraničí. „Koupí společnosti Cebia jsme prakticky vyčerpali možnosti dalšího růstu EAG v Česku. Naše příští kroky proto budou směřovat do zahraničí, kde plánujeme první akvizice uskutečnit ještě letos,” popisuje výkonný ředitel skupiny Portiva Pavel Svoreň.
 
Na fotografii jsou zleva Pavel Svoreň, Jakub Šulta a Martin Pajer