aaa auto letos čeká historický rekord | Aktuality | autoweek.cz

AAA Auto letos čeká historický rekord

AAA Auto letos čeká historický rekord

12.10.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Síť autocenter AAA Auto, provozovaná skupinou Aures Holdings, letos za první tři čtvrtletí prodala 63 847 vozů, což je o 11,7 % více než za stejné období loňského roku. Letos plánovaným prodejem 84 000 aut by měla bez problémů překonat svůj deset let starý celoroční rekord.
Od 1. 3. 2018 nese skupina nový název Aures Holdings (Automotive Retail Systems), ale síť autocenter dále pod názvem AAA Auto. Změna názvu vyjadřuje zaměření skupiny i na softwarová a technologická řešení, vývoj nových produktů a služeb nejen pro potřebu skupiny, ale také pro další subjekty. Rozvoj firmy táhnou inovace - v lednu byla založena inovační laboratoř AuresLab, zabývající se vývojem novinek pro rychlejší a efektivnější servis pro zákazníky - jednoduchý, rychlý a pohodlný nákup automobilu. Za dobu své krátké činnosti vyvinula značky Mototechna Classic, Mototechna Drive, dalším úspěšným projektem je služba Try&Buy, aplikace AuresApps.
 
V České republice bylo prodáno 38 854 aut proti loňským 35 588 vozům, což je růst o 9,2 %. Pro pokračování této dynamiky už ale začíná být problémem nedostatek lidí, který limituje další růst. Dosažení rekordních výsledků se daří především díky využití vlastního softwaru a systému práce. K rekordnímu prodeji v srpnu ve velké míře dopomohla Mototechna. Vzhledem k nedostatku některých modelů v nabídce nových aut kupující často volili zánovní vozy.
 
V ČR výrazně vzrostl zájem o značky Mercedes (+41 %), Dacia (+34 %) či Mitsubishi (+30 %) a stále významně roste zájem o SUV (+24 %). Zážehové motory už dosáhly podíl prodeje 51,3 %, což v porovnání s předchozími obdobími ukazuje na jednoznačný trend. Je ale zajímavě, že na největším webovém bazaru stále jednoznačně převládá nabídka turbodieselů se 65 %.
 
Skupina expanduje i do nových produktových oblastí - obchodu se zánovními a investičními vozy, půjčovny automobilů, prodeje softwarových řešení a řešení firemní mobility.
 
Nejsilněji rostoucí zemí je Polsko, kde se zatím meziročně prodeje zvýšily o 49 %. Přitom v této zemi je potenciál rozvoje skupiny stále obrovský. V příštím roce tam otevře čtyři nové pobočky. Kromě Polska otevře po více než dvou letech Aures Holdings novou pobočku sítě AAA Auto také v České republice a v Maďarsku. Koncem roku 2019 by tak měla síť AAA Auto zahrnovat 50 autocenter, tedy nejvíc v historii. To by mělo pomoci dostat se v prodejích příštího roku až ke hranici 100 000 vozů.