absurdita za 401 milionů končí | Aktuality | autoweek.cz

Absurdita za 401 milionů končí

Absurdita za 401 milionů končí

27.01.2020 | | Aktuality

Hackathon #ZNAMKAMARADA již tento víkend dospěl do finále. E-shop s dálničními známkami FerZnamka.cz byl dokončen! Zbývá dodělat zákaznickou zónu a části, které jsou v utajeném režimu. Vznikly jazykové mutace, nadšenci dodali i japonštinu.
E-shop s dálničními známkami je ve finále. Rozhodný den i čas se podařilo dodržet. Od pátku 18:00 h až do stejného času v neděli se dobrovolníci podíleli na realizaci. FerZnamka.cz je řešení, které ukazuje celý ekosystém - jedno na zelené louce a druhé pomocí „krabicového řešení“. Vznikla tedy dvě řešení pro e-shop a mobilní aplikace. Pro všechna tři řešení fungují chatbot, voicebot a integrace systémů pro automatizované rozeznávání registračních značek.
 
„Dosáhli jsme finále, účastníci si sáhli na dno. Tímto jim i všem, kdo pomáhali a podporovali nás, děkuji. E-shop FerZnamka.cz je do budoucna připraven pro reálný prodej elektronických dálničních známek. Nyní nákupem podporujete nadační fond Kolečko. Systém je otevřený pro napojení ostatních partnerů - e-shopů, benzinových pump, bankovních aplikací, jako například George a dalších - vše pomocí API. Na otevřenou výzvu pro státní správu reagovali a přišli šéf Pirátů Ivan Bartoš, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, který přebírá ministerstvo dopravy, a premiér Andrej Babiš. Tímto děkujeme i jim,“ uvádí Tomáš Vondráček, majitel české pobočky reklamní agentury WMC Grey a digitální agentury Actum.
 
Technické specifikace:
- Systém je otevřený pro napojení ostatních partnerů – e-shopů, benzinových pump, bankovních aplikací, jako je například George – vše pomocí API.
- V rámci hackathonu jsme vyvinuli dva e-shopy: první je postaven na platformě Kentico EMS a druhý je single page aplikace v React.js.
- Máme mobilní aplikaci pro Android i iOS.
- Pro rozpoznávání registračních značek používáme ALPR (automatizované rozeznávání registračních značek) se statickou kamerou společnosti Camea, které je využíváno k identifikaci vozidel např. při parkování či Policií ČR.
- Platí se přes platební bránu Global Payments ve spolupráci s Českou spořitelnou na transparentní účet.
- Podpora pro uživatele je místo robustního zákaznického call centra 24/7 vyřešena pomocí IT, tedy na webech funguje chatbot Rasa, nebo si také můžete zavolat na interaktivní voicebot Vocalls (+420 228 227 264).
- Srdcem projektu je centrální systém napsaný v .NET Core, provozovaný na Microsoft Azure Cloud. Jde o bezpečného prostředníka mezi státem a finálním uživatelem.
- Účetnictví je zajištěno integrací do systémů ABRA.
- Pro reporting používáme Power BI.
- Peníze z FerZnamka.cz budou věnovány nadačnímu fondu Kolečko.
 
Video, jak funguje e-shop připravený pro prodej elektronických dálničních známek, najdete zde.