adac opel e-rally cup v sezoně 2022 | Aktuality | autoweek.cz

ADAC Opel e-Rally Cup v sezoně 2022

ADAC Opel e-Rally Cup v sezoně 2022

10.03.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

ADAC Opel e-Rally Cup startuje do své druhé sezony s mnoha vylepšeními. V sezoně 2022 bude víc mezinárodní - pojede se v Německu, Rakousku, Franci a Nizozemsku. Výkon soutěžní Corsy-e Rally vzrostl.
Přípravy na novou sezonu 2022 začaly jakmile dojel do cíle závěrečného podniku loňského šampionátu elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup poslední vůz Corsa-e Rally. Do nového ročníku startují vozy Corsa-e Rally s mnoha vylepšeními. I přesto, že už vloni Corsy-e Rally prokázaly svou vysokou spolehlivost a působivé výkony, byly jejich zásadní technologie pro letošní sezonu dále optimalizovány. Například nově naladěný diferenciál s limitovaným prokluzem umožňuje ještě efektivnější přenos maximálního výkonu 100 kW a především točivého momentu 260 N.m na vozovku. Vylepšený byl i sound-systém vozu, takže soutěžní elektromobil je lépe slyšet a jeho akustický projev je atraktivnější.
 
Také oba organizátoři světově prvního soutěžního šampionátu elektromobilů, tedy německá automobilka Opel a německý autoklub ADAC, slibují ještě více vzrušení a rozmanitosti. První zásadní novinkou je atraktivnější a především mezinárodnější kalendář ADAC Opel e-Rally Cupu pro sezonu 2022. Kromě podniků německého mistrovství v rallye se Corsy-e Rally objeví na nizozemské ELE Rally, rakouské Rallye Weiz a na Rallye Mont Blanc ve francouzských Alpách.
 
O start v ADAC Opel e-Rally Cupu mají zájem další a další týmy a jezdci z celé Evropy. Mladé piloty láká i vidina prize-money 100 000 eur a jedinečná šance postoupit v následujícím roce do ADAC Opel Rally Junior týmu. V něm usednou za volanty vozů Opel Corsa Rally4 a budou soutěžit v mezinárodních šampionátech.
 
„S projektem ADAC Opel e-Rally Cup jsme dokázali, že elektrické rallye funguje a je vzrušující. Náš pohár bude v této sezoně ještě lepší díky velmi atraktivnímu kalendáři a dalšímu vývoji technologií,“ říká ředitel divize Opel Motorsport Jörg Schrott.