úsporný transit custom econetic | Nové modely | autoweek.cz

Úsporný Transit Custom ECOnetic

Úsporný Transit Custom ECOnetic

02.11.2012 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Nový Ford Transit Custom ECOnetic má nejnižší spotřebu v kategorii užitkových automobilů s nosností jedné tuny - jeho kombinovaná spotřeba je 6,0 l/100 km.

 

Ford Transit Custom ECOnetic slibuje nejnižší spotřebou paliva ve své třídě. Kombinovaná spotřeba 6,0 l/100 km a tedy emise CO2 pouze 159 g/km představují ve srovnání s předchozím modelem pokles o 8 %.

Tato verze Transitu Custom je mj. sériově vybavena systémem regulace zrychlení, který omezuje akcelerační potenciál na úroveň dosažitelnou u plně naloženého vozu. Provozní testy ukázaly, že systém regulace zrychlení může snížit reálnou spotřebu o 4-15 % a současně zmírnit opotřebení brzd, pneumatik a dalších součástí vozu.

Transit Custom ECOnetic je poháněn vznětovým motorem 2.2 Duratorq TDCi o výkonu 74 kW a standardně se dodává se systémem Start-Stop, který dokáže v městském provozu snížit spotřebu paliva a emise CO2 až o 10 %.

K dalším úsporným technickým řešením patří vypínatelný omezovač rychlosti nastavený na 110 km/h, speciální kalibrace řídicí jednotky, obtokový ventil v chladicí soustavě pro rychlejší zahřátí motoru na provozní teplotu, o šest procent delší stálý převod, pneumatiky se sníženým valivým odporem či aerodynamické kryty kol.

Transit Custom ECOnetic bude od začátku roku 2013 nabízen ve dvou délkách rozvoru a třech variantách nosnosti.