agc automotive otevřela novou halu na výrobu autoskel | Aktuality | autoweek.cz

AGC Automotive otevřela novou halu na výrobu autoskel

AGC Automotive otevřela novou halu na výrobu autoskel

22.11.2017 | Matějka Antonín | Aktuality

Novou halu s moderní linkou, která bude schopna vyrobit až 2,5 milionu kusů bočních autoskel ročně, dnes uvedla do provozu společnost AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku. 
AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších továren v Evropě. Zaměstnává přes 2500 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla.
 
Nová hala rozšíří především úvodní fázi výroby autoskel, kdy se skla připravují, řezají, obrušují a vyvrtávají se do nich otvory. Velmi moderní je zejména řezací část linky, která má řadu vylepšení, díky kterým se zlepší zejména plynulost výroby. Ročně by linka měla zvládnout zpracovat až 2,5 milionů skel.
 
Výstavba haly přišla na zhruba 180 milionů korun, z toho 115 milionů korun společnost použila na nákup technologií. AGC Automotive Czech investuje každý rok ve svém závodě v Chudeřicích až 200 milionů korun, za posledních šest let to bylo 1,5 miliardy korun.
 
Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech: „Vyšší nároky zákazníků na kvalitu, vyšší různorodost a komplexnost výrobků a také zvyšující se počet zakázek jsou důvodem, proč jsme se rozhodli rozšířit naše výrobní prostory o novou halu. V té je nainstalovaná naše dosud nejmodernější linka, kde budeme vyrábět boční kalená skla.“
 
  • AGC Automotive otevřela novou halu na výrobu autoskel
  • AGC Automotive otevřela novou halu na výrobu autoskel