volkswagen tiguan ehybrid v prodeji | Nové modely | autoweek.cz

Volkswagen Tiguan eHybrid v prodeji

Volkswagen Tiguan eHybrid v prodeji

09.03.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen zahájil předprodej modelu Tiguan eHybrid s plug-in hybridním pohonem s elektrickým dojezdem až 50 km za ceny od 1 055 900 Kč.
Volkswagen zařadil do své nabídky na českém trhu plug-in hybridní verzi eHybrid kompaktního SUV Tiguan s nejvyšším celkovým výkonem 180 kW (245 k). Zákazníci mohou nový Tiguan eHybrid objednávat ve výbavách Elegance a R-Line za ceny od 1 055 900 Kč, resp. 1 088 900 Kč.
 
Plug-in hybridní pohon kombinuje zážehový motor 1,4 TSI/110 kW (150 k) s trakčním elektromotorem o výkonu 85 kW (116 k) a s šestistupňovou automatickou převodovkou DSG. Nejvyšší celkový výkon hybridního systému je 180 kW (245 k) a maximální točivý moment 400 N.m. Využitelná kapacita akumulátoru je 13 kWh, což umožňuje dojezd v režimu výhradně elektrického pohonu až 50 km podle WLTP.
 
V závislosti na výkonu (maximálně 2,3 kW z konvenční elektrické zásuvky nebo až 3,6 kW z nabíjecího stojanu resp. wallboxu) trvá nabíjení do vybité sady akumulátorů 3,5 až 5 hodin.
 
Řidič má na výběr několik provozních módů: v režimu Hybrid využívá řídicí jednotka plug-in hybridního pohonu oba zdroje podle aktuální jízdní situace a při zpomalování probíhá rekuperace kinetické energie, v režimu GTE vůz nabízí maximální jízdní dynamiku a E-Mode umožňuje cestování s nulovými emisemi. V režimu E-Mode se Tiguan eHybrid také rozjíždí, pokud jsou akumulátory dostatečně nabité a venkovní teplota je vyšší než -10 °C.
 
„S novým modelem Tiguan eHybrid nabízíme našim zákazníkům možnost každodenního dojíždění s nulovými emisemi při zachování všech výhod automobilu se spalovacím motorem pro cestování na velké vzdálenosti. A v režimu GTE si může řidič Tiguanu eHybrid užívat mimořádné dynamiky při sportovní jízdě. Plug-in hybridní pohon tak umocňuje nesmírnou všestrannost a variabilitu našeho bestselleru v segmentu SUV,“ říká ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika Patrik Fejtek.