alcar bohemia - služby od a do z | Aktuality | autoweek.cz

Alcar Bohemia - služby od A do Z

Alcar Bohemia - služby od A do Z

02.10.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Alcar Bohemia v letošním roce slaví 20 let své činnosti. Od prodeje značkových litých kol AEZ, Dotz, Dezent a Enzo a ocelových kol z nabídky společnosti Alcar se postupně propracovala ke komplexní nabídce služeb zahrnující snímač TPMS i kompletní kola.
Alcar Bohemia nabízí přes 450 položek ocelových kol. Jeho katalog obsahuje veškeré potřebné údaje, takže je zásadním, často využívaným manuálem pro většinu pneuservisů.
 
TPMS pro pneuservisy
Alcar je dodavatelem komplexního řešení snímačů tlaku vzduchu v pneumatikách TPMS pro pneuservisy, které s jeho pomocí dokáží obsloužit v podstatě všechny majitele nových vozů, které jsou povinně vybavené TPMS. Pro podzimní sezónu Alcar Bohemia opět výrazně zvýhodňuje litá i ocelová kola v případě jejich společného nákupu se senzory TPMS. On-line databáze Alcar konfigurátoru kol, ke které mají přístup všichni obchodní partneři, umí přiřadit ke konkrétnímu kolu a vozidlu vhodný senzor TPMS včetně postupu spárování s vozidlem.
 
Alcar pneuservisům dodává diagnostické a programovací přístroje a senzory TPMS od nejvýznamnějších světových výrobců a pravidelně je školí za účelem správné montáže a dodržování bezpečných aplikací kol.
 
Vzhledem k relativně vysoké ceně TPMS (snímač zvyšuje cenu kola až o 50 %) mnoho řidičů u nás šetří a mění pneumatiky místo celých kol, aby nemuseli investovat do dvou sad a nemuseli řešit problém se spárováním snímačů s vozem. Podobně i automobilky se snaží šetřit, což vede ke stále častějšímu používání nepřímého měření.
 
Alcar Hybridní kola
Originální produkt skupiny Alcar Hybridní kolo se na českém trhu velice dobře uplatňuje. S tím, jak na trh přichází nové modely vozidel, se hybridní kolo homologuje pro stále větší počet vozů - v současné době je to už více než 100 modelů. Největším odběratelem hybridních kol jsou leasingové společnosti. Kola jsou v originálních rozměrech, takže nepotřebují typové listy jako litá kola.
 
Od podzimu bude k dispozici v rozměru 17“ například pro Škodu Kodiaq a Superb III. generace nebo Volkswagen Tiguan. Brzy budou v prodeji i kola 16“ pro Škodu Karoq. Ta jsou už skladem, protože jde o stejná kola jako pro Seat Ateca, ale zatím probíhá proces homologace.
 
Vedle vozů koncernu VW mohou předností hybridního ocelového kola v podobě identického rozměru s originálními ocelovými koly, a navíc atraktivního designu se stříbrným lakováním a středovou krytkou využít také vozy značek Citroën, Dacia, Ford, Hyundai, Kia, Mazda, Nissan, Opel, Peugeot, Renault a Subaru. Nově se začínají objevovat i hybridní kola v antracitovém odstínu.
 
Kompletní kola
V listopadu 2016 Alcar Bohemia rozšířil portfolio svých služeb a začal dodávat kompletní kola složená z litých kol značek AEZ, Dotz, Dezent, Enzo nebo ocelových kol Alcar Stahlrad a Alcar Hybridrad s pneumatikami dle přání zákazníka. Hlavní skupinou zákazníků jsou v případě kompletů car dealeři nejrůznějších značek, kteří využívají především širokou nabídku kol v originálních rozměrech se schválením ECE.
 
Objednání celého kompletu včetně senzorů TPMS je stejně jednoduché jako v případě objednávky samotných litých a ocelových kol. Obchodní partner může zadat objednávku ve webshopu a komplet je mu do dvou dnů doručen na vybrané dealerství připravený k montáži na vůz jeho konečného zákazníka.