alcar bohemia úspěšně načal třetí desítku let | Aktuality | autoweek.cz

Alcar Bohemia úspěšně načal třetí desítku let

Alcar Bohemia úspěšně načal třetí desítku let

25.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Alcar Bohemia v roce 2018 oslavila 20 let svého působení na trhu v České republice. Uplynulý rok přinesl společnosti Alcar Bohemia nárůst téměř ve všech jejích produktových řadách i přesto, že v druhé polovině roku byl na českém trhu nedostatek nových automobilů.
Od února 2018 do ledna 2019 společnost Alcar Bohemia dodala na trh o 8 % litých kol více než v roce předešlém. Prodej ocelových kol vzrostl o 4 %, prodej pneumatik, na který je navázaný prodej kompletů o 46 %, ozdobných krytů na ocelová kola prodal Alcar v ČR o 52 % více a v segmentu senzorů TPMS narostl o 17 %.
 
„Mnohem důležitější než uvedená čísla je dlouhodobá tendence a prohlubující se důvěra zákazníků, kteří se na společnost Alcar Bohemia obracejí nejen při koupi jejích produktů, ale i s žádostmi o radu a pomoc. Základem tohoto úspěchu je dlouhodobá stabilita kvality i personálního obsazení, na čemž jsou založeny nadstandardní vztahy s obchodními partnery, Konstatuje jednatel společnosti Alcar Bohemia Libor Rajdl.
 
Všechna litá, ocelová i hybridní kola z produkce Alcaru, jsou i nadále vždy na čelní straně označena značkou KBA nebo E v kroužku s číslem schválení XXXXX. Samozřejmostí je v případě potřeby zápisu nového rozměru kol a pneumatik do velkého technického průkazu vozidla vystavení Typového listu, který jediný tento zápis snadno umožňuje. Alcar také poskytuje na celý sortiment litých kol značek AEZ, Dotz, Dezent a Enzo tříletou záruku.
 
Řada Black & Silver
Z aktuálního sortimentu 71 designů litých kol Alcar pro letošní jaro vybral sedmičku atraktivních designů a pod názvem Black & Silver ji doporučuje motoristům, kteří hledají na svůj vůz špičková designová kola za dostupnou cenu. Jedná se o letošní novinky AEZ Panama dark a Panama high gloss, Dotz Misano dark a Misano grey, Dezent TZ dark/TZ-c dark a dále Dotz CP5 dark a Dezent TY graphite.
 
Dezent má nově kola i pro přestavby, například karavany
Loňské novinky Dezent Van a Van dark, které jsou určené speciálně pro lehká užitková vozidla a dodávky, obdržely 18. února 2019 schválení Ministerstva dopravy ČR k použití i na přestavbách užitkových vozidel, například obytných aut. Na vozidla v 2. stupni výroby (tzn. pro přestavby) může Alcar Bohemia vystavovat Typové listy za podmínky, že v rámci přestavby nedochází ke změně podvozku ani ke zvýšení zatížení na nápravu nad rámec zatížení pro vozidlo v 1. stupni. Splnění těchto podmínek kontroluje technik ve Stanici technické kontroly na základě Typového listu určeného pro vozidla v 2. stupni výroby.
 
Dezent Van je homologován v rozměru 6,5x16“ pro vozy s pěti- i šestiděrovým uchycením, jakými jsou například Ford Transit, Mercedes-Benz třídy V a Sprinter, VW T5, T6, Crafter a Amarok, Renault Traffic a Master, Citroën Jumper, Peugeot Boxer, Fiat Ducato a Talento nebo Nissan Primastar/NV300/NV400 a Interstar. Vedle klasického stříbrného lakování je k dispozici také s atraktivní kombinací černého laku a leštěné čelní plochy. Nyní tedy může být použit i na přestavbách postavených na shodných podvozcích při splnění výše uvedených podmínek.
 
Kompletní kola od Alcaru
Dodávku kompletních kol od Alcar Bohemia ve stále větší míře využívají především značkoví dealeři, kteří tak šetří vlastní skladovací prostory i čas nutný k montáži kompletů. Ideální volbou pro ně jsou kola v originálních rozměrech se schválením ECE, u nichž se nepoužívají středící kroužky a ve většině případů lze použít také originální šrouby či matice i středové krytky s logem výrobce vozidla.
 
Komplety si mohou dealeři u Alcaru objednat včetně senzorů TPMS. I v nadcházející sezóně mohou všichni motoristé využít bonusu v podobě cenového zvýhodnění ocelových kol Alcar Stahlrad a Alcar Hybridrad a litých kol značek AEZ, Dotz, Dezent a Enzo v případě jejich nákupu právě v kompletu se senzory TPMS.
 
Alcar Bohemia dodává na český trh senzory TPMS od nejvýznamnějších světových výrobců včetně světového lídra ve výrobě OE senzorů firmy Schrader. Také díky nejnovější generaci naprogramovaných senzorů Alcar by Schrader umí Alcar vybavit senzory téměř 100 % vozidel jezdících po našich silnicích.
 
  • Alcar Bohemia úspěšně načal třetí desítku let
  • Alcar Bohemia úspěšně načal třetí desítku let
  • Alcar Bohemia úspěšně načal třetí desítku let