alcar bohemia úspěšně působí v čr již 20 let | Aktuality | autoweek.cz

Alcar Bohemia úspěšně působí v ČR již 20 let

Alcar Bohemia úspěšně působí v ČR již 20 let

23.02.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Alcar Bohemia letos dosahuje významného jubilea v podobě 20 let úspěšného působení na českém trhu. Od roku 1998 dodala na trh více než 5,7 milionu litých a ocelových kol pro osobní a lehká užitková vozidla a ocelových kol pro nákladní vozidla.
Alcar Bohemia si v ČR vybudoval pevnou a respektovanou pozici lídra a zároveň spolehlivého partnera i poskytovatele kvalitních služeb. Mezi obchodní partnery Alcaru patří autoservisy, zejména pak velké sítě pneuservisů, velkoobchody s pneumatikami, importéři a značkoví prodejci automobilů i velcí internetoví prodejci kol a pneumatik.
 
„Kvalitní zboží nabízí kde kdo. My v Alcaru Bohemia spoléháme na dobré vztahy s lidmi - obchodními partnery, zákazníky i novináři. Dobré vztahy s lidmi jsou pro nás tím nejdůležitějším aby vše fungovalo a byli jsme spokojeni,“ řekl nám k tomu jednatel společnosti Alcar Bohemia Libor Reidl.
 
Na litých kolech značek AEZ, Dotz, Dezent a Enzo a ocelových kolech značky Alcar Stahlrad jezdilo a jezdí v České republice již více než 1,4 milionu automobilů. Mezi aktivity Alcaru Bohemia patří také dlouholetá podpora ankety Auto roku v České republice, která trvá již 18 ročníků.
 
Alcar Bohemia si vydobyl renomé výrobce, který nedělá v kvalitě svých produktů kompromisy a dodává na trh kola, která na základě absolvovaných testů a homologací plní všechny legislativní požadavky. Dává tak motoristům jistotu, že na svém vozidle používají bezpečné výrobky, na které se mohou za každé situace spolehnout. Alcar poskytuje na celý sortiment litých kol značek AEZ, Dotz, Dezent a Enzo tříletou záruku.
 
Všechna litá, ocelová i hybridní kola z produkce Alcaru jsou vždy na čelní straně označena značkou KBA nebo E v kroužku s číslem schválení XXXXX. V případě potřeby zápisu nového rozměru kol a pneumatik do velkého technického průkazu vozidla je samozřejmostí vystavení Typového listu, který jediný tento zápis snadno umožňuje.
 
Alcar Bohemia se zasazuje o to, aby bylo na českých silnicích bezpečněji. Upozorňuje na to že, vedle širokého výběru bezpečných kol s homologací, se stále nabízí a prodává velké množství sice laciných, ale nehomologovaných kol, která nemají schválení k provozu na veřejných komunikacích. Počet falzifikátů Typových listů k litým kolům, které zachycují pracovníci ve stanicích technické kontroly a na odborech dopravy neklesá.
 
S žádostí o konzultaci se na Alcar pravidelně obrací technici ze stanic technické kontroly, úředníci z odboru dopravy i likvidátoři pojišťoven, kteří mají pochyby o pravosti Typového listu. Pojišťovny v případě nehody zkoumají všechny oprávněné důvody, které by je zprošťovaly povinnosti vzniklé škody likvidovat a schválená kola včetně rozměru pneumatik jsou pak jednou z věcí, kterou jejich technici zkoumají.
 
Vedle nových designů si Alcar Bohemia pro jarní sezónu připravil také speciální akční nabídku nazvanou Black & Silver s až 20% cenovým zvýhodněním, do které zařadil především kola s žádanou kombinací černého laku a leštěných ploch. Motoristé mohou této výhodné nabídky využít u designů AEZ Cliff dark, AEZ Reef & Reef SUV, Dotz CP5, Dotz CP5 dark, Dotz Revvo, Dotz Revvo black, Dotz Revvo dark, Dezent TC dark a Dezent TI dark.
 
Originální produkt skupiny Alcar Hybridní kolo dosahuje na českém trhu stále výborných prodejních výsledků. S tím, jak na trh přichází nové modely vozidel, se hybridní kolo homologuje pro větší počet vozů. Od podzimu je tak k dispozici v 17 palcích například pro Škodu Kodiaq a Superb a v 16“ pro Škodu Karoq. Vedle vozů koncernu VW mohou předností hybridního ocelového kola v podobě identického rozměru s originálními ocelovými koly, a navíc atraktivního designu se stříbrným lakováním a středovou krytkou, využít také vozy značek Citroen, Dacia, Ford, Hyundai, Kia, Mazda, Nissan, Opel, Peugeot, Renault a Subaru.
 
Od konce roku 2016 rozšířil Alcar Bohemia portfolio svých služeb o kompletní kola složená z litých kol značek AEZ, Dotz, Dezent, Enzo nebo ocelových kol Alcar Stahlrad a Alcar Hybridrad s pneumatikami dle přání zákazníka. Hlavní skupinou zákazníků jsou v případě kompletů car dealeři nejrůznějších značek, kteří využívají především nabídku kol v originálních rozměrech se schválením ECE, která Alcar ve stále větší míře nabízí. U těchto kol není třeba prohlídka na STK ani zápis do technického průkazu.
 
Alcar je také dodavatelem komplexního řešení TPMS pro pneuservisy, které s jeho pomocí dokáží obsloužit v podstatě všechny majitele nových vozů, které jsou povinně vybavené TPMS. Kompatibilita kol s čidly TPMS je součástí každé homologace kol z produkce skupiny Alcar. Alcar Bohemia také zvýhodňuje litá i ocelová kola v případě jejich společného nákupu se senzory TPMS.
 
On-line databáze Alcar konfigurátoru kol, ke které mají přístup všichni obchodní partneři, umí přiřadit ke konkrétnímu kolu a vozidlu vhodný senzor TPMS včetně postupu spárování s vozidlem. Alcar pneuservisům dodává diagnostické a programovací přístroje a senzory TPMS od nejvýznamnějších světových výrobců, jakými jsou Bartec, Schräder, VDO nebo TRW včetně OE senzorů a umí tak vybavit senzory téměř 100 % vozidel jezdících po našich silnicích.

  • Alcar Bohemia úspěšně působí v ČR již 20 let
  • Alcar Bohemia úspěšně působí v ČR již 20 let
  • Alcar Bohemia úspěšně působí v ČR již 20 let
  • Alcar Bohemia úspěšně působí v ČR již 20 let
  • Alcar Bohemia úspěšně působí v ČR již 20 let
  • Alcar Bohemia úspěšně působí v ČR již 20 let
  • Alcar Bohemia úspěšně působí v ČR již 20 let