alexa ve škoda connect | Aktuality | autoweek.cz

Alexa ve Škoda Connect

Alexa ve Škoda Connect

13.09.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Po úspěšné pilotní fázi v Německu a Velké Británii mohou řidiči vozů Škoda po celém světě v budoucnu využívat novou službu v anglickém a německém jazyce. Zpracování dotazů pomocí hlasového asistentu od Amazonu bude od října 2018 možné i ve francouzském jazyce.
Po německém a anglickém jazyce zavádí společnost Škoda Auto francouzštinu jako třetí jazyk přesně v okamžiku zahájení pařížského autosalonu v říjnu 2018. Řidiči vozů Škoda budou moci již brzy komunikovat se svým vozem pomocí hlasového asistentu Alexa od Amazonu díky službám Škoda Connect ve francouzském jazyce. Aplikace Škoda Connect Alexa Skill, která propojí Alexu se službami Škoda Connect, bude také dostupná po celém světě.
 
Pomocí aplikace Škoda Connect Alexa Skill nabízí Škoda svým zákazníkům pohodlnější způsob komunikace s vozem. Komunikace je možná z domova přes reproduktor Amazon Echo nebo na dálku odkudkoliv díky aplikaci Alexa v chytrém telefonu.
 
Přístup k informacím o vozidle je možný u všech vozů Škoda, které mají služby Škoda Connect a jsou připojeny k internetu pomocí SIM karty. Podmínkou k používání funkce Alexa je založený účet na Amazonu, přes který se aplikace Škoda Connect Alexa Skill aktivuje. Vlastník vozidla musí tento účet propojit s vlastním uživatelským účtem Škoda Connect.
 
Trh s hlasovými asistenty rapidně roste a Amazon patří s funkcí Alexa k prvním poskytovatelům a inovátorům v této oblasti technologií. Společnost Škoda Auto sází v oblasti tohoto nového způsobu komunikace na již celosvětově rozšířený hlasový asistent, který lze propojit s vozem. Alexa se aktivuje pomocí jednoduchých dotazů a následně informuje majitele o jeho voze Škoda. Aktuálně je možné zjistit celkový počet ujetých kilometrů, obsah paliva v nádrži, informaci o tom, zda jsou okna a dveře zavřené, zda je vozidlo zamčeno nebo kde se nachází. Kromě toho umí Alexa hlásit průměrnou spotřebu, průměrnou rychlost nebo ujetou vzdálenost podle denního počitadla kilometrů.
  • Alexa ve Škoda Connect
  • Alexa ve Škoda Connect
  • Alexa ve Škoda Connect