subaru pro autosalon v ženevě | Aktuality | autoweek.cz

Subaru pro autosalon v Ženevě

Subaru pro autosalon v Ženevě

18.01.2011 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Fuji Heavy Industries (FHI), výrobce automobilů Subaru, oznámila, že na mezinárodním autosalonu v Ženevě vystaví v evropské premiéře Subaru Impreza Concept, nové sériové MPV Subaru Trezia a jako světovou premiéru  sportovní kupé.

Subaru Impreza Concept je první studií představenou v rámci nové strategie značky Subaru. Svým designovým pojetím naznačuje nejen budoucí podobu modelu Impreza, ale i zcela nové směřování stylu značky Subaru. Tento koncept sportovního sedanu se stal senzací podzimního autosalonu v Los Angeles a v Ženevě se poprvé představí v Evropě.

Čtyřmístný koncept má vnější rozměry 4520 x 1820 x 1430 mm při rozvoru náprav 2640 mm. Motor je novou generací plochého čtyřválce s protiběžnými písty 2,0 l, převodovka je CVT Lineartronic.

 

Subaru Trezia vychází vstříc rostoucí poptávce po kompaktních a ekologicky šetrných vozech v Evropě. Představuje zcela nový model s celkovou délkou méně než 4 m. Trezia je výsledkem aliance Subaru s Toyota Motor. Základem tohoto pětimístného vozu tedy je Toyota Verso S, takže na rozdíl od ostatních vozů značky nemá pohon všech kol ani motor boxer. Od Toyoty se liší jen vnějšími stylistickými znaky. V Evropě se bude nabízet se zážehovým motorem 1,3 l DOHC Dual VVT-i (73 kW a 126 N.m) a turbodieslem 1,4 l (66 kW a 205 N.m). Převodovka je šestirychlostní přímo řazená nebo robotizovaná MultiMode. Vnější rozměry jsou 3995 x 1695 x 1595 mm, rozvor náprav 2550 mm a zavazadlový prostor 336 až 1388 l. Český dovozce značky už potvrdil, že model Trezia se objeví na českém trhu, předběžně by to mělo být v dubnu 2011. Trezia nebude náhradou malého modelu Subaru Justy, protože tyto vozy reprezentují různé segmenty, mají odlišné zacílení na jiné zákazníky a plní rozdílné požadavky trhu.

 

Sportovní kupé zatím uváděné s poněkud komplikovaným jménem Subaru Rear-Wheel Drive Sports Car je rovněž výsledkem spolupráce s Toyotou.  Na úplně nové platformě vzniká sportovní auto v tomto případě vycházející ze základní koncepce Subaru, tedy plochého motoru s protiběžnými písty. Zřejmě půjde o dvoulitrový čtyřválec turbo. Na rozdíl od tradice značky ale bude mít pohon jen zadních kol. Čtyřmístný vůz, neoficiálně označovaný jako "Toyobaru", vychází z vozu Toyota FT-86. Stejně jako Toyota i sportovní Subaru by mělo přijít do prodeje do konce roku 2011. Rozměry vozu jsou 4160 x 1760 x 1260 mm s rozvorem 2570 mm.

 

  • Subaru pro autosalon v Ženevě
  • Subaru pro autosalon v Ženevě
  • Subaru pro autosalon v Ženevě
  • Subaru pro autosalon v Ženevě
  • Subaru pro autosalon v Ženevě