alfa romeo giulia sport wagon nebude | Aktuality | autoweek.cz

Alfa Romeo Giulia Sport Wagon nebude

Alfa Romeo Giulia Sport Wagon nebude

11.02.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Šéf Fiat Chrysler Automobiles pro region EMEA Carlos Altavilla zarmoutil fanoušky milánské značky. Oficiálně totiž ohlásil, že se verze kombi odvozená z nového modelu Giulia nebude vyrábět.
Alfa Romeo Giulia Sport Wagon měla být už za měsíc jednou z největších hvězd autosalonu v Ženevě. Jenže tomu tak nebude. Šéf regionu Evropa, Střední východ a Afrika v rámci koncernu Fiat Chrysler Automobiles Carlos Altavilla prohlásil, že se tento vůz vyrábět nebude.
 
„Rozhodli jsme se nevyrábět Giulii Sport Wagon. Opravdu tento model potřebujeme, když se našemu SUV Stelvio vede tak dobře? Pravděpodobně ne. S naším pečlivým naladěním Stelvio může zaujmout všechny, kteří by o naše sportovní kombi mohli mít zájem,“ prohlásil Altavilla.
 
Crossover Stelvio by se měl začít vyrábět na jaře v Itálii v Cassinu a ještě do konce roku má být uveden ve Spojených státech, které by měly být hlavním trhem pro tento model. Giulia a Stelvio jsou dvěma z osmi ohlášených nových modelů, které Alfa Romeo chce uvést do prodeje do konce roku 2018 s cílem dosáhnout roční produkci 400 000 vozů. Stelvio i Giulia sdílejí stejnou platformu, označovanou Giorgio, mají pohon zadních nebo všech kol a používají i stejné pohonné jednotky vč. V6 2,9 l Bi-turbo o 375 kW (505 k) od Ferrari pro vrcholnou verzi Quadrifoglio.
 
Vedení FCA si od modelu Giulia hodně slibuje především v USA. Tam byl ale tento model uveden do prodeje místo na podzim až na konci prosince a prvních 70 vozů bylo zákazníkům dodáno teprve v lednu. V Evropě se v roce 2016 prodalo 10 446 kusů modelu Giulia, když Alfa Romeo vloni dodala evropským zákazníkům celkem 66 086 vozů (nejvíc modelu Giulietta - 41 494 kusů).