alfa romeo giulietta veloce | Aktuality | autoweek.cz

Alfa Romeo Giulietta Veloce

Alfa Romeo Giulietta Veloce

28.04.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Inovovaná Giulietta Veloce se vzhledem viditelně přibližuje vzhledu modelu Giulia.
Modernizovaná Giulietta má novou příď s legendární trojúhelníkovou maskou. Charakter vozu podtrhují nové sportovní nárazníky, nápadné brzdy Brembo s červenými třmeny, 18“ kola s leštěným povrchem a mimořádně velká zdvojená koncovka výfuku. Vůz je vybaven pérováním se sportovní charakteristikou, směrem dolů protaženými prahy a sportovním splitterem pod přídí.
 
Stejný sportovní charakter se promítá i do interiéru se sedadly s integrovanými opěrkami hlavy v závodním stylu, koženým čalouněním a sportovním volantem rovněž potaženým kůží. Součástí standardní výbavy je přes 6,5“ dotykový displej se ovládá multimediální systém Uconnect Radio Nav.
 
Giulietta Veloce dostala karbonové doplňky z katalogu Moparu, například zadní spoiler nebo kryty vnějších zpětných zrcátek a specifické luxusní prvky jako prosvětlené prahy nebo lampičky s logem.
 
Špičková verze Giulietta Veloce 1750 Turbo má přeplňovaný zážehový motor o výkonu 176 kW (240 k) ve spojení s robotizovanou samočinnou převodovkou TCT. Jde o pohonnou jednotku převzatou ze sportovní Alfy 4C.