alfa romeo představila 4c spider 33 stradale tributo | Aktuality | autoweek.cz

Alfa Romeo představila 4C Spider 33 Stradale Tributo

Alfa Romeo představila 4C Spider 33 Stradale Tributo

16.12.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Alfa Romeo představila akční verzi 4C Spider 33 Stradale Tributo inspirovanou legendární Alfou 33 Stradale z roku 1967, sportovním vozem s motorem před zadní nápravou. Pro Severní Ameriku bude vyrobeno pouze 33 kusů této limitované edice. Přichází s pamětními znaky, plaketami a knihou.
Model 4C stojí v čele znovuzahájeného prodeje značky Alfa Romeo v Severní Americe. Limitovaná edice 4C Spider 33 Stradale Tributo se bude dodávat výhradně s třívrstvým lakem Rosso Villa d'Este a šedozlatými pětiotvorovými koly z lehké slitiny 18“ vpředu a 19“ vzadu. V interiéru jsou sportovní sedadla potažená černou semiší v barvě Dinamica a tabákovou kůží. Speciální plakety zdobí přístrojovou desku, prahy a středovou konzoli, kde je doplňuje individuální číslo vozu.
 
Zákazníci obdrží očíslovanou knihu navrženou v Centro Stile, v níž je zaznamenán designový koncept, technologie, materiály a montážní zařízení v Modeny, stejně jako kompletní historie 33 Stradale.
 
Závodní rodokmen modelu 4C je patrný na nejmodernější nosné skořepině z uhlíkových vláken inspirované formulí 1, která se poprvé představuje v červené průhledné povrchové úpravě. Velká část standardní výbavy byla dříve za příplatek včetně výfukového systému Akrapovič se dvěma režimy, závodně naladěného odpružení, bi-xenonových světlometů, sedadel a z uhlíkových vláken vyrobených ochranného oblouku, zadního křídla a krytů zrcátek v barvách italské vlajky. Vylepšenou povrchovou úpravu dotvářejí nové znaky „Centro Stile Alfa Romeo“ a černě olemované otvory pro sání na přídi a difuzor na zádi.
 
Pohonnou jednotku tvoří celohliníkový přeplňovaný motor o objemu 1750 cm3 s přímým vstřikováním, dvojitým mezichladičem a variabilním časováním ventilů. Dosahuje výkon 175 kW (240 k) a točivý moment 350 N.m. Převodovka je dvouspojková šestistupňová. S hmotností 1135 kg přináší 4C Spider 33 Stradale Tributo impozantní poměr výkonu a hmotnosti 4,7 kg/k. Díky tomu dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,1 s a nejvyšší rychlost 258 km/h.
 
Alfa Romeo 4C Spider 33 Stradale Tributo se vyrábí ručně v Modeně a má všechny předpoklady stát se klasikou. K dispozici je jen u vybraných prodejců s cenou od 79 995 USD (1,7 milionu Kč).
 
Alfa Romeo 33 Stradale je legendární sportovní vůz, který debutoval v Monze 31. srpna 1967 v předvečer Velké ceny Itálie formule 1. Vycházel ze závodního vozu Tipo 33 s dvoulitrovým motorem V8 před zadní nápravou. Dostal nádhernou karoserii od Franca Scaglioneho. Dodnes představuje jedinečnou směs špičkové závodní techniky a inspirativního designu. Vyrobeno bylo pouze 18 kusů, přičemž většina z dokončených vozů byla nalakována červenou barvou Alfa Romeo, měla šedozlatá kola a černo-tabákový interiér.

  • Alfa Romeo představila 4C Spider 33 Stradale Tributo
  • Alfa Romeo představila 4C Spider 33 Stradale Tributo