renault přiblíží kangoo osobním vozům | Nové modely | autoweek.cz

Renault přiblíží Kangoo osobním vozům

Renault přiblíží Kangoo osobním vozům

24.04.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Renault spolu s novými užitkovými vozy předvedl koncept nové generace užitkové verze vozu Kangoo. Ten v sériové podobě přijde do prodeje v příštím roce s novou platformou aby nahradil současnou generaci, která je ve výrobě od roku 2007.

Groupe Renault má ambiciózní strategii pro svá lehká užitková vozidla. Jejím cílem je dále posílit své postavení v Evropě a celosvětově rozšířit své vedoucí postavení na nové trhy. Renault jako vedoucí výrobce na trhu lehkých užitkových vozidel a elektricky poháněných dodávek v Evropě nyní předvedl čtyři nové modely: nový Master, nový Trafic, modernizovaný Alaskan a Kangoo Z.E. Concept.
 
V roce 2018 Groupe Renault stanovila nový celosvětový rekord s registracemi 619 229 lehkých užitkových vozidel. Skupina systematicky posiluje svou pozici nejen v Evropě, ale i v Latinské Americe a v asijsko-pacifickém regionu. Renault je rovněž průkopníkem a vedoucí značkou v oblasti elektricky poháněných lehkých užitkových vozidel s podílem na trhu 46,2 % především díky svému nejprodávanějšímu modelu Kangoo Z.E.
 
Po konceptu víceúčelových užitkových vozidel EZ-Pro a studii dodávky pro dopravu na poslední míli EZ-Flex se Groupe Renault dále připravuje na budoucnost zkoumáním využití kompaktních vozidel s elektrickým pohonem a špičkovou konektivitou. Tomu odpovídá i připravovaná nová generace modelu Kangoo Z.E.
 
V roce 2018 se Renault Kangoo umístil na třetím místě v prodeji vozidel této kategorie v Evropě. Koncem roku 2018 ale byla uvedena na trh nová generace vozů skupiny PSA poprvé včetně verze se značkami Opel a Vauxhall. navíc se už brzy k nim přidá ještě po technické stránce identická Toyota ProAce City. Osobní verze vozů PSA získala ocenění AutoBest 2019 a užitkové varianty byly zvoleny Dodávkami roku 2019. Na to musí Renault rychle reagovat.
 
Nové Kangoo bylo předvedeno zatím jako koncept užitkového automobilu s plně elektrickým pohonem s akumulátory. Nová generace byla navržena jako osobní automobil na nové alianční platformě Renault-Nissan-Mitsubishi. Koncept je podle Renaultu asi z 80 % obrazem toho, jak bude vypadat sériová verze.
 
Šéfdesigner Renaultu Laurens van den Acker uvedl, že zatímco dosavadní verze modelu Kangoo mají tvarově funkční design, nový styl je splývavější, dynamičtější a svalnatější s výraznější osobností. Design přídě odráží styl vozu Renault pro osobní vozidla, ale zde je doplněn pásem LED osvětlení které obklopuje i kosočtverec loga. Toto téma bylo přeneseno i na nové podoby užitkových vozů Trafic a Master, které byly předvedeny současně s konceptem Kangoo Z.E. Světelný pás se rozšiřuje i od loga značky na zadní straně vozidla až na boky vozidla. V interiéru je nový přístrojový panel a spousta úložných prostorů. Zahrnuje i 5“ displej palubního počítače. Novinkou je integrování displeje navigace do kokpitu.
 
Představitelé Renaultu ale odmítli komentovat, zda bude existovat i nová generace Mercedesu-Benz Citan - ta současná je odvozena ze stávajícího modelu Kangoo a oba vozy se vyrábějí v závodě Renaultu v Maubeuge ve Francii spolu s Nissanem NV250. Minulý týden vedení společnosti Daimler oznámilo. že hodlá ukončit spolupráci s aliancí Renault a Nissan a společné výrobní projekty nebudou pokračovat.
 
  • Renault přiblíží Kangoo osobním vozům
  • Renault přiblíží Kangoo osobním vozům
  • Renault přiblíží Kangoo osobním vozům
  • Renault přiblíží Kangoo osobním vozům
  • Renault přiblíží Kangoo osobním vozům
  • Renault přiblíží Kangoo osobním vozům
  • Renault přiblíží Kangoo osobním vozům