alfredo altavilla opouští fiat chrysler | Aktuality | autoweek.cz

Alfredo Altavilla opouští Fiat Chrysler

Alfredo Altavilla opouští Fiat Chrysler

23.07.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Jeden z nejbližších spolupracovníků Sergia Marchionneho a tedy i jeden z nejžhavějších kandidátů na roli jeho nástupce v čele FCA Alfredo Altavilla reagoval na jmenování Michaela Manleyho novým šéfem koncernu oznámením rezignace.
Nečekaný odchod Sergia Marchinneho (66) ze zdravotních důvodů vedl nejvyšší vedení koncernu a jeho hlavní akcionáře k rozhodnutí jmenovat novým generálním ředitelem FCA Michaela Manleye (54), dosavadního šéfa Jeepu a výrobce pick-upů Ram. V reakci na to oznámil svůj úmysl odejít ze společnosti Fiat Chrysler Automobiles její evropský šéf Alfredo Altavilla (54).
 
Altavilla pracoval pro automobilku Fiat od roku 1990. Po příchodu Sergia Marchionneho v roce 2004 se stal jedním z jeho nejbližších spolupracovníků. Během let vystřídal mnoho vrcholných funkcí na různých místech světa včetně vedení Chrysleru. Nikdo jiný ve vrcholném vedení FCA nemá takové globální a tak dlouhodobé zkušenosti z vedení společnosti jako Altavilla.
 
Od roku 2012 Altavilla vedl aktivity společnosti v klíčovém regionu EMEA, tedy Evropa, Afrika a Blízký východ. Proto byl vnímán jako jeden z největších favoritů na místo nejvyššího šéfa koncernu Fiat Chrysler Automobiles jako Marchionneho nástupce po jeho plánovaném odchodu na jaře 2019. Akcionáři vedení vnukem Gianniho Agnelliho Johnem Elkanem (42) ale nyní rozhodli jinak. Altavilla na to reagoval oznámením své rezignace.
 
Činnost FCA v regionu EMEA bude prozatím řídit nový koncernový šéf Mike Manley. Aby byl umožněn hladký přechod řízení, Altavilla bude v FCA působit do konce srpna. Pro Manleyho každopádně odchod jednoho z nejvýznamnějších členů Marchionneho týmu hned při jeho nástupu do funkce znamená velkou komplikaci.

 

Jen na doplnění: Marchionne si jako svého nástupce původně vychovával Lucu de Mea. Osobní rivalita mezi ním a Altavillou ale vedla k jeho odchodu. Luca de Meo (51) od roku 2009 pracuje v koncernu Volkswagen - od roku 2013 jako president společnosti Seat.