volkswagen golf variant tgi bluemotion v prodeji | Aktuality | autoweek.cz

Volkswagen Golf Variant TGI BlueMotion v prodeji

Volkswagen Golf Variant TGI BlueMotion v prodeji

29.01.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen rozšiřuje svou nabídku o další úsporný a ekologický model na zemní plyn. Zaváděcí cena Volkswagenu Golf Variant TGI BlueMotion byla stanovena na 468 900 Kč včetně DPH.

Po modelech eco up!, Touran, Passat a Passat Variant představuje Volkswagen na českém trhu v pořadí již pátý osobní vůz s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).

Nový Volkswagen Golf Variant TGI BlueMotion je extrémně úsporný, zároveň nezaostává v bezpečnosti, komfortu, vnitřním prostoru, dynamice, jízdních vlastnostech ani praktické využitelnosti za verzemi s konvenčními pohonnými hmotami.

Nový Volkswagen Golf Variant TGI BlueMotion je k dispozici ve všech třech úrovních výbavy Trendline, Comfortline a Highline. Vstupní cena ve výbavě Trendline začíná na 468 900 Kč včetně DPH. Výbava Trendline zahrnuje mimo jiné rádio Composition Touch s 5“ dotykovým displejem, čtečkou paměťových karet SD a vstupem Aux-IN, automatickou dvouzónovou klimatizaci Climatronic, systém rozpoznání únavy řidiče, ESC, elektronickou uzávěrku diferenciálu XDS, elektronickou ruční brzdu včetně funkce Auto Hold, funkci start/stop, rekuperaci kinetické energie, 7 airbagů, multikolizní brzdu, elektrické ovládání oken vpředu i vzadu a palubní počítač.

Cena je podle oficiálního ceníku shodná s výkonově srovnatelnou verzí s turbodieselem, oproti variantě na benzin je cena vyšší o 46 000 Kč.

Zkratka TGI označuje dynamické přeplňované motory na zemní plyn. Golf Variant TGI BlueMotion pohání zážehový čtyřválec 1,4 l o výkonu 81 kW (110 k). Tato jednotka je optimalizována pro spalování stlačeného zemního plynu (CNG), ale stejně tak dokáže hospodárně pohánět vůz i na benzin, a to při stejných výkonových parametrech. Převodovka je šestirychlostní přímo řazená, pro Comfortline a Highline je na výběr i sedmirychlostní dvouspojková převodovka DSG.

Tlakové nádrže jsou uloženy v bezpečném prostoru pod podlahou v zadní části vozidla a pojmou 15 kg stlačeného zemního plynu, což při průměrné spotřebě 3,5 kg CNG na 100 km (emise CO2: 95 g/km) postačuje k překonání cca 430 km. Při průměrné ceně CNG 25,50 Kč/kg vycházejí náklady na jízdu na 0,90 Kč/km.

Dojde-li zásoba zemního plynu v oblasti bez možnosti doplnění CNG, přejde motor plynule na spalování benzinu, pro nějž je ve voze standardní palivová nádrž o objemu 50 l. 

  • Volkswagen Golf Variant TGI BlueMotion v prodeji
  • Volkswagen Golf Variant TGI BlueMotion v prodeji
  • Volkswagen Golf Variant TGI BlueMotion v prodeji