alza zahájila prodej vozů tesla | Aktuality | autoweek.cz

Alza zahájila prodej vozů Tesla

Alza zahájila prodej vozů Tesla

21.06.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Internetový obchod Alza zařadil do své nabídky dva elektromobily Tesla. Oba vozy - Model X 100D a Model S 75D - jsou k vidění v prodejně Alzy v Praze Holešovicích.
Internetový prodejce Alza rozšířil svou nabídku i do oblasti elektromobility. Od dosud prodávaných elektrokol, elektrických koloběžek, hoverboardů, hoverskatů, elektroboardů a jednokolek skočil rovnou do nejvyšší třídy - k luxusním automobilům s elektrickým pohonem značky Tesla.
 
V nabídce jsou dva červené vozy Tesla - sedan Model S 75D za 2 999 999 Kč vč. DPH a SUV Model X 100D za 3 499 999 Kč vč. DPH. Alza uvádí, že jako první nabízí autonomní řízení Autopilot. To není přesná informace, protože Autopilot není autonomní řízení ale pouze asistenční systém, jehož použití k autonomní jízdě nedovoluje nejen výrobce, ale ani české (stejně jako evropské) zákony.

V nabídce je dále uvedena záruka na automobil 4 roky (resp. 80 000 km) a na baterie v délce 8 let, ale chybí zde jakákoliv informace o tom, kdo bude zajišťovat servis a případné opravy těchto vozidel. Je třeba také připomenout, že v České republice je jen jediné místo vybavené oficiálními Superchargery pro rychlodobíjení vozů Tesla. Jinak je potřeba používat redukce.
 
Nabídka Alzy v oblasti elektromobility je koncipována tak, že by se v ní měly objevit i elektromobily nižší a střední cenové kategorie.
 
Za prvních pět měsíců letošního roku bylo v České republice zaregistrováno 33 nových vozů značky Tesla. V roce 2016 to za celý rok bylo 62 vozů této značky.