amazon objednal 1800 elektrododávek mercedes | Aktuality | autoweek.cz

Amazon objednal 1800 elektrododávek Mercedes

Amazon objednal 1800 elektrododávek Mercedes

31.08.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Online prodejce Amazon si u Mercedesu objednal 1800 elektricky poháněných užitkových vozidel eVito a eSprinter. Je to dosud největší jednorázová objednávka. Mercedes-Benz se zároveň připojuje k iniciativě společnosti Amazon v oblasti ochrany klimatu.
Gigant v oblasti e-commerce Amazon potřebuje pro dopravu zásilek mobilitu bez lokálních emisí, aby naplnil své cíle v oblasti ochrany klimatu. Proto si nyní u Mercedesu objednal 1200 vozů eSprinter a 600 vozů eVito s čistě elektrickým pohonem, které bude zásilková služba využívat v rámci Evropy. Jedná se o dosud největší samostatnou zakázku pro elektricky poháněná vozidla. Pokud to bude možné, měla by do ulic vyjet ještě letos. „Přidání 1800 elektrických dodávkových vozidel je dalším krokem na naší cestě k budování nejudržitelnější dopravní flotily na světě,“ řekl generální ředitel společnosti Amazon Jeff Bezos.
 
„Jsem rád, že dále prohlubujeme naše dlouholeté partnerské vztahy se společností Amazon a že pracujeme společně na akumulátorově-elektrické budoucnosti dopravy. S eVitem a eSprinterem máme v naší nabídce elektromobily, které jsou svým vybavením a rozsahem ideálně přizpůsobeny požadavkům kurýrních, expresních a balíkových služeb pro dodání na takzvanou poslední míli,“ dodal vedoucí Mercedes-Benz Vans Marcus Breitschwerdt.
 
Mercedes-Benz se současně připojil k iniciativě na ochranu klimatu The Climate Pledge, kterou v roce 2019 založily společnosti Amazon a Global Optimism. Zúčastněné společnosti se zavazují splnit cíle Pařížské dohody o klimatu o deset let dříve, než bylo plánováno, tj. již v roce 2040.
 
Před rokem Mercedes-Benz představil vlastní plán pro uhlíkově neutrální mobilitu Ambition2039. V něm si stanovil za cíl, že do 20 let učiní svůj nový vozový park na silnici zcela neutrální z hlediska emisí CO2. Mercedes-Benz přitom přehodnocuje celý řetězec od vývoje přes dodavatelskou síť, vlastní výrobu až po elektrifikaci produktů a využívání obnovitelných energií pro provoz elektricky poháněných vozidel. Výrobní závody Mercedesu-Benz po celém světě mají již v roce 2022 celosvětově produkovat automobily z hlediska emisí CO2 neutrálně. Podle společnosti je důležitou součástí vlastní výroba akumulátorů, která bude od roku 2022 celosvětově také CO2 neutrální.