aplikace kalendář pro škody scala a kamiq | Aktuality | autoweek.cz

Aplikace Kalendář pro Škody Scala a Kamiq

Aplikace Kalendář pro Škody Scala a Kamiq

11.01.2021 | | Aktuality

Nová aplikace pro systémy založené na třetí generaci modulární platformy infotainmentu je nyní nově v Evropě ke stažení pro modely Scala a Kamiq. Aplikace Kalendář bude v roce 2021 k dispozici i pro modely Octavia, Superb, Superb iV, Karoq a Kodiaq.
Škoda Auto po aplikacích zobrazujících počasí, zprávy a personalizované nabídky nabízí další aplikaci - Kalendář, který je zatím dostupný pro kompaktní modely Scala a Kamiq. Během zaváděcí fáze si mohou řidiči novou aplikaci stáhnout pomocí infotainmentu Amundsen zdarma z online obchodu v automobilu a následně ji nainstalovat prostřednictvím dotykové obrazovky. Synchronizace s Kalendářem Google řidičům vozů značky Škoda umožňuje přímý přístup do jejich osobního diáře na centrálním displeji aniž by museli vzít do ruky mobilní telefon. Do poloviny roku 2021 bude aplikace Kalendář k dispozici i pro další modely značky Škoda vybavené systémy infotainmentu třetí generace.
 
Plánování termínů a konferenční hovory ve voze
Nová aplikace Kalendář zákazníkům značky Škoda nabízí řadu možností, jak efektivně využít čas strávený ve voze. Díky propojení se svým osobním Google Kalendářem uživatelé prostřednictvím infotainmentu svého vozu získají přehled o svém plánu schůzek a termínů. Mohou si do něj zadávat nové termíny, nechat se navigačním systémem svého vozu dovést na cílovou adresu plánovaného termínu i účastnit se konferenčních hovorů po Skypu. Díky konstantnímu internetovému připojení vozu pomocí integrované eSIM online karty jsou data synchronizována v reálném čase. V průběhu roku 2021 umožní aplikace Kalendář také zobrazování oznámení a propojení s účtem Microsoft Office 365 či konferenční hovory prostřednictvím jiných poskytovatelů.
 
Další modely značky Škoda získají aplikaci Kalendář v první polovině roku 2021
Jako první vozy značky Škoda získají přístup k nové aplikaci Kalendář kompaktní modely Scala a Kamiq, které jsou vybavené infotainmentem Amundsen. V průběhu roku 2021 budou následovat další modely značky Škoda vybavené vrcholnými systémy infotainmentu třetí generace modulární platformy infotainmentu. To se týká obou SUV modelů Karoq a Kodiaq, modelů Superb a Superb iV i čtvrté generace modelu Škoda Octavia.
 
Pro využití aplikace Kalendář je zapotřebí účet Škoda Connect a Google účet
Aby mohl zákazník používat novou aplikaci Kalendář, musí mít Škoda Connect účet a účet Google. Náklady spojené s přenosem dat potřebných pro synchronizaci je nutné pokrýt datovým balíčkem nebo mít přístup k datům z mobilního zařízení prostřednictvím Wi-Fi hotspotu. Aplikace Kalendář bude k dispozici ve 27 zemích Evropské unie, dále také v Norsku, Švýcarsku, Velké Británii, Bosně a Hercegovině, Severní Makedonii, Srbsku, na Islandu a na Ukrajině.