aston martin předvedl své první suv s vírou v obrat | Aktuality | autoweek.cz

Aston Martin předvedl své první SUV s vírou v obrat

Aston Martin předvedl své první SUV s vírou v obrat

21.11.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Aston Martin DBX, první SUV tradiční britské značky, se slavnostně představilo v Pekingu.
Anglický tradiční výrobce exkluzivních sportovních automobilů Aston Martin po několika letech vzestupu letos zaznamenal dramatický pokles cen akcií, protože jeho tržby nesplnily očekávání, prodej v Evropě klesá a s velkými ambicemi uvedený nový model Vantage nenaplňuje očekávání. S vírou v obrat k lepšímu Aston Martin uvádí své první SUV.
 
Aston Martin, tradičně spojovaný s filmovým agentem 007 Jamesem Bondem, už během své 106 let trvající historie už sedmkrát prošel bankrotem a od počátku milénia vystřídal několik majitelů, včetně Fordu. V současné době jsou majoritním vlastníky soukromé kapitálové skupiny z Kuvajtu a Itálie. Během prvních devíti měsíců letošního roku vykázal ztrátu před zdaněním 92 milionů liber a přitom investuje do výstavby nové továrny ve Walesu, kde se od příštího roku bude vyrábět nové SUV DBX.
 
Aston doufá, že svou novou nabídkou osloví více kupujících žen. Vychází z využití poznatků získaných od ženských poradkyň, na jejichž základě nabídne určité funkce a doplňky výbavy. Patří mezi ně např. oddělené centrální opěrky nebo konstrukce odkládací přihrádky před spolujezdcem.
 
Výstavba nové továrny být dokončena tak, aby zde ve druhém čtvrtletí roku 2020 začala zkušební výroba DBX. Tím se rozšíří výrobní kapacity o 4000 až 5000 vozů nad současnou roční produkci 6000 sportovních automobilů vyráběných v jihoanglickém Gaydonu.
 
První pětimístný model značky Aston Martin v celé její historii pohání nová verze motoru V8 4,0 l twin turbo, známého z modelů DB11 a Vantage. Zde má největší výkon 404 kW (550 k) a točivý moment 700 N.m. Sofistikovaný systém vzduchového pérování má nastavitelnou charakteristiku. Pro prvních 500 kupujících je připravena speciální sada doplňků „1913 Package“ připomínající rok založení firmy.
 
Generální ředitel Aston Martinu Andy Palmer řekl: „DBX je auto, které mnoha lidem přinese jejich první zkušenosti s vlastnictvím vozu Aston Martin. Jako takové proto musí být věrné základním hodnotám našich sportovních vozů a zároveň zajišťovat všestrannost životního stylu očekávanou od luxusního SUV. Vyrobit takové krásné, ručně sestavované, ale technologicky vyspělé auto naplňuje Aston Martin hrdostí. “
 
Aston Martin DBX bude v Německu nabízen za 193 500 eur (4,94 milionu Kč) a první dodávky jsou plánovány na začátek druhého čtvrtletí 2020.

  • Aston Martin předvedl své první SUV s vírou v obrat
  • Aston Martin předvedl své první SUV s vírou v obrat
  • Aston Martin předvedl své první SUV s vírou v obrat
  • Aston Martin předvedl své první SUV s vírou v obrat