nissan pulsar přiváží novou kvalitu | Nové modely | autoweek.cz

Nissan Pulsar přiváží novou kvalitu

Nissan Pulsar přiváží novou kvalitu

29.11.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Pětidveřový hatchback Nissan Pulsar přináší panoramatický kamerový parkovací systém AVM, bezpečnostní systém Nissan Safety Shield, ale také nejdelší rozvor a díky tomu ve své třídě největší prostor pro nohy vzadu i velký objem zavazadlového prostoru.

Nissan rozšiřuje svou nabídku o nový model - kompaktní rodinný hatchback Pulsar.  Po několika letech se s ním vrací do největšího segmentu evropského trhu. Kompaktních aut se v Evropě dlouhodobě prodává 4,7-4,9 milionu kusů. Nissan po neúspěchu modelu Almera zájemcům o kompaktní vozy nabízel jen crossover Qashqai. Měl s ním velký úspěch, ale nyní s Pulsarem opět zaplňuje tuto mezeru ve své nabídce. Pulsarem může Nissan oslovit nejen soukromníky, ale i firemní klientelu, která má často nákup crossoverů a SUV zakázán.

 

Díky nejdelšímu rozvoru ve své třídě (2700 mm) poskytuje Pulsar, který je dlouhý 4385 mm, ve srovnání s konkurenčními vozy ve svém segmentu podstatně o více prostoru pro nohy a ramena v zadní části vozidla. Zavazadlový prostor má objem 385 l a široký nakládací otvor. Sklopením zadních sedadel lze získat objem až 1395 l.

 

Standardní výbavou je Inteligentní systém aktivního sledování dráhy vozu monitoruje chování a směr jízdy vozidla. Mírným přibrzďováním jednotlivých kol dosahuje podobného účinku jako samosvorný diferenciál. Výsledkem je plynulé zatáčení a vynikající trakce při akceleraci na výjezdu ze zatáčky.

 

Pulsar je uváděn se dvěma motory, které slibují výkon i úsporný provoz mj. i díky standardně dodávanému systému Stop/Start. Zážehový motor s přímým vstřikováním a přeplňováním turbodmychadlem 1,2 DIG-T/85 kW i turbodiesel 1,5 dCi/81 kW 6. generace, byly vyladěny speciálně pro Pulsar. Turbodiesel, vyvinutý aliancí Renault-Nissan, je nejen hospodárnější, ale je lehčí a má tišší chod a nižší vibrace. Počátkem roku 2015 se nabídka rozšíří o výkonnější přeplňovaný zážehový motor 1,6 l o výkonu 140 kW.

 

Nissan v posledních letech zvýšil standardy u všech svých modelů. Všechny modely jsou dodávány s klimatizací, vyspělým palubním počítačem s 5" displejem a elektrickým ovládáním všech oken. Všechny vozy jsou také standardně vybaveny šesti airbagy a možností připojení Bluetooth.

 

Cena vozu Nissan Pulsar ve verzi Visia 1,2 DIG-T 115 s přímo řazenou převodovkou začíná na 299 900 Kč s financováním Nissan Finance, akční cena je 329 900 Kč. Nový Pulsar se vyrábí v Barceloně u dceřiné firmy NMISA (Nissan Motor Iberica SA). Vedle Pulsaru odtud vyjíždějí také všechny verze modelu NV200 určené pro Evropu a také modely Pathfinder, Navara a e-NV200.

 

Panoramatický kamerový parkovací systém AVM

Panoramatický kamerový parkovací systém (AVM) je nejvyspělejším a funkčně nejvybavenějším systémem v segmentu malých a středních vozů. Skládá obrazy z miniaturních kamer umístěných v mřížce chladiče, na zadních výklopných dveřích a v obou zpětných zrcátkách. Díky tomu dokáže na 5,8" obrazovce systému NissanConnect zobrazit 360° pohled na okolí Pulsaru z ptačí perspektivy. Systém pomocí komplexního softwaru pro zpracování obrazu vytváří pohled shora a vyvolává dojem, jako by kamera byla umístěna přímo nad vozem Pulsar.

 

Pohled na okolí vozu z ptačí perspektivy řidiči jasně ukazuje překážky v okolí vozu, pomáhá řidiči ověřovat pozici Pulsaru ve vztahu k okolí a výrazně usnadňuje manévrování, které je tak bezpečnější. Systém může zobrazovat také obraz z kterékoli jednotlivé kamery. 

 

Bezpečnostní systém Nissan Safety Shield

Systém Nissan Safety Shield, který se standardně dodává pro výbavu Tekna, v Pulsaru tvoří tyto technologie:

 

- Pokročilá funkce Monitorování pohybujících se objektů za vozidlem je v tomto segmentu použitá poprvé. Většina běžných parkovacích systémů upozorňuje řidiče na výskyt překážky nacházející se přímo v dráze. Systém monitorování pohybujících se objektů za vozidlem ale upozorní na to, že se někdo nebo něco za vozidlem pohybuje a míří do dráhy couvajícího vozu.

 

Systém monitorování pohybujících se objektů vedle používání zadní multifunkční kamery dokáže také číst další údaje z bočních a předních kamer systému AVM. Díky tomu si systém může vytvořit kompletní 360° obraz dovolující detekci pohybujících se objektů po stranách vozidla či před ním.

 

- Systém sledování mrtvého úhlu detekuje pomocí zadní širokoúhlé kamery systému AVM vozy nacházející se po obou stranách Pulsaru v mrtvém úhlu.

 

- Systém upozornění na vybočení z jízdního pruhu rozpozná situace, kdy Pulsar začíná vyjíždět z vyznačeného pruhu, aniž by  řidič dával znamení. Pulsar zde opět vystačí jen s kamerou systému AVM. Vyspělý počítačový program rozpozná i nezřetelná značení silničních pruhů, takže dokáže zjistit, kdy vozidlo vybočuje ze směru.

 

Klíčovou součástí bezpečnostního systému Safety Shield a panoramatického kamerového parkovacího systému AVM je miniaturní zadní kamera umístěná v zadních výklopných dveřích. Všechny tři součásti bezpečnostního systému Safety Shield vycházejí z přesných informací poskytovaných kamerou. Problém špinavého objektivu řeší plně automatický inteligentní systém umývání a ofukování.

 

Systém zobrazování okolí vozidla i bezpečnostní systém Nissan Safety Shield jsou začleněny do systému NissanConnect, který dále obsahuje satelitní navigaci, rozhraní Bluetooth a audio systém. Tento systém disponuje 5,8" dotykovou obrazovkou. Systém dále zahrnuje streamování hudby prostřednictvím Bluetooth a integraci s mobilními telefony. Je vybaven vstupy Aux-in a USB, stejně jako přijímačem pro digitální radiové vysílání DAB.

  • Nissan Pulsar přiváží novou kvalitu
  • Nissan Pulsar přiváží novou kvalitu
  • Nissan Pulsar přiváží novou kvalitu
  • Nissan Pulsar přiváží novou kvalitu
  • Nissan Pulsar přiváží novou kvalitu
  • Nissan Pulsar přiváží novou kvalitu
  • Nissan Pulsar přiváží novou kvalitu
  • Nissan Pulsar přiváží novou kvalitu
  • Nissan Pulsar přiváží novou kvalitu
  • Nissan Pulsar přiváží novou kvalitu