audi, bmw group a daimler dokončily akvizici map here | Aktuality | autoweek.cz

Audi, BMW Group a Daimler dokončily akvizici map HERE

Audi, BMW Group a Daimler dokončily akvizici map HERE

14.12.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Trojice německých automobilek Audi AG, BMW Group a Daimler AG dokončila akvizici map a lokalizovaných služeb od společnosti Nokia. Nová majetková a řídicí struktura je navržena tak, že HERE je nezávislou společností, která plynule navazuje na svoji běžnou činnost.
HERE poskytuje inteligentní mapy v reálném čase a služby lokalizované podle pozice. Základními prvky HERE jsou mapové podklady a nový způsob využívání služeb, odpovídajících dané lokaci. Se svým globálním týmem 6500 zaměstnanců již více než 30 let neustále zdokonaluje digitální mapové podklady.
 
Platforma HERE je navržena tak, aby poskytovala mapové podklady ve vysokém rozlišení, které v reálném čase kombinuje s místně příslušnými informacemi. Toto spojení umožňuje špičková technologie mapových podkladů, která se propojuje s bezpočtem informačních zdrojů v podobě například pohybujících se automobilů, mobilních telefonů, informací z dopravních společností a logistiky, stejně tak jako z nejrůznějších prvků dopravní infrastruktury.
 
V současnosti jsou mapy HERE zásobovány údaji z více než 80 000 zdrojů poskytujících miliardy každodenně aktualizovaných informací. Tato data se dostávají do milionů automobilů, které je spojují s informacemi z vlastních senzorů a vytvářejí si reálný obraz situace ve svém okolí. Čím více informací má platforma HERE k dispozici, tím přesnější mapy a služby nabídne. Tím bude také větším přínosem pro všechny zákazníky, kteří při svých cestách získají více komfortu a bezpečnosti pro sebe i ostatní, bude méně dopravních zácp a také čistější prostředí ve městech.
 
HERE je nezávislou a otevřenou společností, která má nové možnosti ke zrychlení vývoje zásluhou získávání nových anonymních dat od svých zákazníků. V současné době poskytuje informace o poloze více než dvou milionů automobilů společností Audi, BMW Group a Daimler. Právě tato data umožní zrychlit vývoj platformy HERE.
 
Všechny tři zainteresované společnosti v současné době vyhodnocují, jaké informace ze senzorů jejich vozidel mohou celou platformu HERE rozšířit a jak je zdokonalit pro všechny zákazníky. Vítáni budou všichni noví partneři, a to nejen z automobilového průmyslu, kteří se mohou do platformy zapojit, aby byla ještě zajímavější pro další potenciální zákazníky a investory.
 
Vzhledem k tomu, že vyvíjené systémy plně automatizované jízdy pro svoji činnost vyžadují vysoce přesné a aktuální mapové podklady, bude platforma HERE hrát při jejich vzniku zásadní roli. HERE má za cíl vytvořit jednu platformu dominující trhu, která bude spojovat data ze všech oblastí dopravy a zajistí propojení mezi naším každodenním životem a světem digitálních mapových podkladů.
  • Audi, BMW Group a Daimler dokončily akvizici map HERE
  • Audi, BMW Group a Daimler dokončily akvizici map HERE
  • Audi, BMW Group a Daimler dokončily akvizici map HERE