audi q5 sportback: na zádi záleží | Aktuality | autoweek.cz

Audi Q5 Sportback: na zádi záleží

Audi Q5 Sportback: na zádi záleží

02.10.2020 | Global Press Agentur | Aktuality

Po modelech e-tron Sportback a Q3 Sportback Audi uvádí na trh třetí crossover kategorie CUV, tedy SUV s dynamickými stylistickými prvky kupé.
V Ingolstadtu v Q5 Sportback zkombinovali expresivní design a technické inovace se sportovním charakterem a vysokou úrovní vhodnosti pro každodenní použití. A mimochodem, trochu také chtěli ztížit život pro BMW X4 a Mercedesu GLC Coupe.
 
Rozdíly oproti „normální“ Q5 jsou nejpatrnější při pohledu z boku Zadní okno se kvůli strmě skloněné střeše do určité míry zužuje a je také výrazně plošší. Kromě toho jsou na zádi příplatkové svítilny s novou digitální technologií OLED. Q5 Sportback je k dispozici jako Advanced a S line. Liší se bočními vstupy vzduchu a zadním nárazníkem.
 
Novinka z rodiny Q5 je se 469 cm přesně o 7 mm delší než sesterský model ale jeho výška a šířka i hodnota Cd 0,30 jsou identické. Dlouhý rozvor náprav 282 cm vytváří ve verzi se šikmou zádí dostatek prostoru pro cestující vzadu i zavazadla. Zavazadlový prostor má objem 510 až 1480 l. S volitelnými posuvnými zadními sedadly lze získat maximálně 570 l.
 
Součástí standardní výbavy je sportovní podvozek s pevně vyladěným pérováním a tlumením. Na přání Audi dodá verzi s řízenými tlumiči nebo vzduchovým odpružením.
 
Pro začátek Audi nabízí mildhybridní vznětový čtyřválec 2,0 TDI s výkonem 150 kW (204 k) a točivým momentem 400 N.m v kombinaci se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou S tronic a pohonem všech kol quattro ultra. Později bude nabídka rozšířena i o výkonnější variantu čtyřválce 2,0 TDI, V6 TDI a dva dvoulitrové čtyřválce TFSI. Stejně jako Q5 bude mít Q5 Sportback také plug-in hybridní pohon ve dvou výkonových variantách a sportovní verzi SQ5 Sportback.
 
Q5 Sportback se vyrábí v mexickém závodě v San José Chiapa a zahájení jeho prodeje je naplánováno na první polovinu roku 2021.
 
  • Audi Q5 Sportback: na zádi záleží
  • Audi Q5 Sportback: na zádi záleží