audi zahajuje prodej modelu e-tron | Aktuality | autoweek.cz

Audi zahajuje prodej modelu e-tron

Audi zahajuje prodej modelu e-tron

07.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Audi zahajuje na českém trhu prodej elektricky poháněného luxusního SUV e-tron. Základní cena 2 094 900 Kč zahrnuje bohatou standardní výbavu včetně navigačního systému MMI Touch, podvozku se vzduchovým pérováním.
První sériově vyráběný elektromobil Audi nabízí pohon všech kol quattro, maximálně rychlé nabíjení výkonem až 150 kW, které nabízí jako jediný model na trhu, a virtuální vnější zpětná zrcátka. Audi e-tron je elektromobil nejen pro městský provoz, ale i pro cestování na delší vzdálenosti s možností využívat služeb rychlonabíjecích stanic Ionity, jejichž výstavba probíhá na hlavních evropských tazích.
 
Prodej a servis automobilů Audi e-tron v České republice zajišťuje průběžně rozšiřovaná síť speciálně certifikovaných e-tron partnerů z řad autorizovaných prodejců a servisů Audi. První vozy se v České republice očekávají v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku, ale autorizovaní partneři e-tron už přijímají klientské objednávky.
 
Audi e-tron přichází na český trh s rozsáhlou standardní výbavou, jejíž součástí je i prodloužená záruka výrobce na 4 roky (s omezením na 120 000 km) a servisní balíček na 5 let, resp. 120 000 km, který pokrývá pravidelnou údržbu předepsanou výrobcem. Audi navíc poskytuje záruku na sadu akumulátorů po dobu 8 let resp. do ujetí 160 000 km.
 
Stejně jako u konvenčně poháněných modelů Audi mají klienti na výběr bohatou výbavu na přání, která umožňuje individuální konfiguraci vozidla. Výhodný paket Gravity zahrnuje světlomety Audi Matrix LED, asistenční paket Tour, čtyřzónovou automatickou klimatizaci, loketní opěrku, zadní kameru a automatické dovírání dveří. Paket Gravity v hodnotě 176 200 Kč mohou klienti objednávat se zvýhodněním 45 700 Kč. Mezi zajímavé prvky výbavy na přání patří mimo jiné tažné zařízení.
 
Cestování na dlouhé vzdálenosti umožňuje kombinace dojezdu více než 400 km (podle WLTP) a možnosti nabíjení na rychlonabíjecích stanicích se stejnosměrným proudem (DC) výkonem až 150 kW. K vyšší hospodárnosti a delšímu dojezdu přispívá vyspělý systém rekuperace. Díky dvěma trakčním elektromotorům s nejvyšším celkovým výkonem 300 kW e-tron zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,7 s.
 
Luxusní SUV s elektrickým pohonem Audi e-tron dodává modernizovaný výrobní závod v Bruselu.
 
  • Audi zahajuje prodej modelu e-tron
  • Audi zahajuje prodej modelu e-tron
  • Audi zahajuje prodej modelu e-tron
  • Audi zahajuje prodej modelu e-tron