pocta pro mustang a bullitův případ | Aktuality | autoweek.cz

Pocta pro Mustang a Bullitův případ

Pocta pro Mustang a Bullitův případ

03.06.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Speciální pocta legendárnímu filmu se Stevem McQueenem: legendární filmová honička z Bullitova případu byla přepracována pro YouTube. Opravdu stojí za vidění!

Nejslavnější filmová honička s auty z klasického filmu Bullitův případ z roku 1968 se stále oslavuje jako nejdramatičtější, nejvíce vzrušující filmové použití aut.

 

Nyní se moderní adaptace jízdy Steveho McQueena za volantem Fordu Mustangu GT fastback stala senzací YouTube.

 

Původní senzační honička z filmového thrilleru se točila v kopcovitých ulicích San Franciska. Její moderní adaptace vznikla ve Velké Británii na okruhu Silverstone, kde letos v létě legendární Mustang oslaví své 50. narozeniny při předávání cen akce Silverstone Classic (25-27. července).

 

Nový remake zůstává věrný vizuálnímu stylu a událostem v uctívaném Bullitově případu. Začíná záběrem McQueena v roli policejního důstojníka Franka Bullita v jeho zeleném fastbacku Ford Mustang GT a dvou zabijáků jedoucím ve výhružně působícím černém Dodge Charger R/T v ulicích ospalé vesnice Silverstone.

Zápletka se pak přesunuje na okruh v Silverstonu, kde tempo děje nabírá na obrátkách a vrcholí velkolepým závěrem, kdy Mustang přinutí Charger, aby sjel z trati, což vede k ohnivému výbuchu jako když v originále vůz zlosynů narazí do benzinové pumpy.

 

Kromě dokonalého imitování je moderní napodobenina plná odkazů na originál ale i na další McQueenovu legendu - film Le Mans. Padouši se připoutají a mají kožené rukavice a černé sluneční brýle. Mustang se objeví ve zpětném zrcátku Chargeru a na několika záběrech se dokonce objevuje tajemný zelený Volkswagen Brouk, který se v původním filmu neustále vynořuje na křižovatkách.

 

„Neumím si představit lepší způsob, jak oslavit nadcházející 50. narozeniny Mustangu, než vytvořením této speciální pocty klasické automobilové honičce v Bullitově případu,“ uvedl Nick Wigley, ředitel Silverstone Classic Event. „Dokážete si jistě představit, kolik legrace jsme si při natáčení tohoto filmu užili. Kromě toho jsme měli záminku sledovat znovu původní film!“

 

Oba výkonné vozy z 60. let, které si zahrály v internetové verzi, budou vystaveny při Silverstone Classic jako součást rozsáhlé expozice vozů Ford Mustang s podporou turistické divize Pure Michigan státu Michigan.

 

Více na: http://youtu.be/5xeTrqOALGc

  • Pocta pro Mustang a Bullitův případ
  • Pocta pro Mustang a Bullitův případ