audi na ces 2019 | Aktuality | autoweek.cz

Audi na CES 2019

Audi na CES 2019

09.01.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Audi na veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas představuje své nápady pro budoucnost. Středem pozornosti jsou dvě nové technologie pro zábavní systémy budoucích automobilů.
Audi připravuje inovativní koncepty individuální mobility a úzce je propojuje s digitálním světem. Budoucí modely Audi s funkcí autonomní jízdy se na přání promění v zážitkový park. Příkladem takového automobilu budoucnosti je Audi Aicon se zcela elektrickým pohonem a uspořádáním sedadel v interiéru 2+2.
 
Díky mnohostrannému síťovému propojení takové automobily uživatelům nabídnou nové možnosti trávení času na cestách. Cestující budou využívat například budoucí generaci zábavního systému. Audi na CES ukazuje, jak se díky tomu cestování stane zážitkem pro všechny smysly.
 
Audi Experience Ride promění automobil v mobilní zábavní park. V budoucnosti se mohou cestující na sedadlech vzadu oddávat realističtějším zážitkům při sledování filmů, hraní videoher nebo používání interaktivních programů či aplikací prostřednictvím brýlí s virtuální realitou.
 
Audi představuje technologii, jež přizpůsobuje virtuální informace v reálném čase pohybům automobilu. Dceřiná společnost Audi Electronics Venture již spoluzaložila start-up holoride s cílem co nejrychleji a v co nejširším měřítku tento nový zábavní formát etablovat na trhu.
 
Ve stojícím automobilu zajistí dostatečně akční zážitky projekt Audi Immersive In-Car Entertainment. Tato technologie uvádí vozidlo do pohybu v závislosti na impulzech z filmových scén. Vzniká tak skutečně mimořádné kino. Film diváka vtáhne do děje i po fyzické stránce, aby si ho mohl užívat skutečně všemi smysly. Návštěvníci veletrhu získají v tomto prototypu jasnou představu o tom, že automobil bude v budoucnosti víc než jen automobil.
 
Již dnes nabízený Audi e-tron se dokáže dokonale začlenit do digitálního světa zákazníka, čímž mu ještě více zpříjemní a usnadní každodenní mobilitu. První sériově vyráběný elektromobil značky je na přání vybaven hlasovou službou Amazon Alexa. Další výjimečnou nabídkou je functions on demand. Jejím prostřednictvím bude Audi svým zákazníkům vůbec poprvé nabízet možnost objednávat si funkce v závislosti na aktuálních požadavcích, a to i po zakoupení vozidla. Zákazníci tak mají k dispozici nové možnosti individualizace. Funkce lze pořídit pro různě dlouhá časová období stejně snadno jako ve známých internetových obchodech.
 
Nabíjení stejnosměrným nebo střídavým proudem na cestách bude snadné a komfortní díky funkcím, jako je plánovač tras e-tron nebo e-tron Charging Service. Mnoho internetových služeb z portfolia programu Audi connect je součástí bezplatné aplikace myAudi App, která propojuje chytrý telefon zákazníka s automobilem. Audi e-tron poskytuje nové zážitky z jízdy také díky inovativní technice, jako jsou virtuální vnější zpětná zrcátka.
 
  • Audi na CES 2019
  • Audi na CES 2019
  • Audi na CES 2019
  • Audi na CES 2019
  • Audi na CES 2019
  • Audi na CES 2019