auto doručovací adresou | Aktuality | autoweek.cz

Auto doručovací adresou

Auto doručovací adresou

15.03.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto DigiLab připravuje test doručování online nákupů do zavazadlového prostoru vozů Škoda. Pilotní projekt zahajuje spolupráci s předními českými internetovými obchody Alza.cz a Rohlik.cz. Kurýrům bude umožněn zabezpečený přístup do zavazadlového prostoru.
Pro mnoho zákazníků internetových obchodů se umístění a registrační značka jejich vozu mohou brzy stát novou doručovací adresou. Škoda Auto DigiLab ve spolupráci s internetovými obchody Alza.cz a Rohlik.cz vyvíjí doručovací systém, v jehož rámci kurýr doručí zásilku přímo do zavazadlového prostoru vozu.
 
V pilotním projektu se začne testovat technologie potřebná pro vzdálený přístup k vozu. Velký důraz je přitom kladen na bezpečnost. Výměna dat probíhá v kódované podobě. Kromě toho může kurýr vůz otevřít pouze v krátkém časovém úseku, jehož délku stanovuje sám zákazník.
 
Kupující v těchto internetových obchodech si již brzy budou moci nechat doručit zásilku přímo do zavazadlového prostoru svého vozu značky Škoda. Aby mohl tuto službu využívat, dá zákazník příslušnému partnerovi souhlas skrze mobilní aplikaci. V případě objednávky se kurýrovi prostřednictvím GPS zobrazí pozice vozu pro následnou dodávku. Ten pak získá jednorázový zabezpečený přístup, pomocí něhož zavazadlový prostor vozu v předem definovaném časovém intervalu prostřednictvím platformy otevře. Kurýr vloží zásilku do zavazadlového prostoru, zamkne pomocí mobilní aplikace vůz a zákazník obdrží zprávu o úspěšném doručení. Služby a technologie jsou nyní ve zkušební fázi a budou se cíleně optimalizovat. Malý okruh zákazníků začne systém pro partnery projektu zkoušet v praxi.