auto kelly oslavilo 20 let na českém trhu | Aktuality | autoweek.cz

Auto Kelly oslavilo 20 let na českém trhu

Auto Kelly oslavilo 20 let na českém trhu

30.09.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Za 20 let působení na českém trhu se společnost Auto Kelly vypracovala mezi špičku českého aftermarketového trhu.

Společnost Auto Kelly je obchodně-logistická firma působící v oblasti distribuce a prodeje náhradních dílů pro osobní, lehké užitkové i nákladní vozy. Je zakladatelem sítě nezávislých autoservisů Auto Kelly Autoservis. Je členem mezinárodní skupiny RHIAG.

 

Společnost Auto Kelly vznikla v roce 1994 jako česká firma. Za 20 let svého působení se jí podařilo získat více než 30% podíl na českém aftermarketovém trhu. Auto Kelly v České republice vlastní síť 70 specializovaných prodejen poskytujících služby velkoobchodním i maloobchodním zákazníkům. Provozuje též e-shop www.autokelly.cz. Auto Kelly zaměstnává více než 1000 osob. V roce 2013 činil obrat společnosti více než 3 miliardy Kč.

 

V současnosti je Auto Kelly největším distributorem náhradních dílů v České republice. V roce 1997 byla otevřena první pobočka Auto Kelly na Slovensku a v roce 2013 se působiště společnosti rozšířilo i na Bulharsko. Současně má Auto Kelly více než 20 prodejních míst na dalších východoevropských trzích.

 

Nabídka pro každého

Díky nejširší síti 70 specializovaných prodejen situovaných po celé republice i internetovému obchodu www.autokelly.cz je nabídka Auto Kelly vždy snadno dostupná. Snahou Auto Kelly je nabízet zboží ve více značkách s různou cenou i kvalitou podle požadavků zákazníků. Mezi 493 prověřených dodavatelů společnosti Auto Kelly dlouhodobě patří renomované společnosti jako Bosch, 3M, Continental, Federal-Mogul, Valeo, Schaeffler, Tenneco a mnoho dalších.

 

Kromě produktů prestižních českých i zahraničních značek Auto Kelly nabízí vlastní privátní značky. Pro cenově orientované zákazníky byla na trh uvedena řada Starline, která v současné době zahrnuje již 47 sortimentních skupin. Patří sem také Carface, Beng, Ultimate a Ridero.

 

Novinku představuje nabídka kompletního sortimentu originálních dílů pro automobily značky Škoda s dodáním do 24 hodin a jednoduchým objednáním v grafickém katalogu s plnohodnotným vyhledáváním podle VIN kódu.

 

Internetový obchod www.autokelly.cz je 24 hodin po 7 dní v týdnu pohodlně a jednoduše dostupný. Prodej přes e-shop www.autokelly.cz tvoří cca 50 % celkového obratu společnosti.  Umožňuje klientům získat všechny informace na jednom místě. Zahrnuje sofistikované funkce jako například technická a servisní data, grafické katalogy originálních dílů s vyhledáváním podle VIN kódu či možnost online objednávky servisního zásahu pro garážovou techniku. Každý den jej navštíví více než 30 000 uživatelů. Novinkou je unikátní grafický katalog originálních náhradních dílů pro vozy Škoda.

 

Inovaci v elektronické oblasti představuje aplikace Moje garáž pro maloobchodní zákazníky. Na základě online registrace a „zaparkování“ vozidla na www.autokelly.cz, které obnáší vyplnění důležitých technických dat, získá uživatel řadu výhod, například odměny v podobě výhodného nákupu zboží či slevy na nákup dílů pro zaparkovaný vůz až do výše 20 %, i snadný přístup k nabídce náhradních dílů přímo pro daný vůz. Aplikace dokáže také včas upozornit i na důležité termíny jako blížící se konec platnosti technické kontroly.

 

Síť Auto Kelly Autoservis

Služby společnosti Auto Kelly významně rozšiřuje síť více než 200 nezávislých Auto Kelly Autoservisů. Koncept byl uveden na trh v roce 2003. Síť pokrývá celou Českou republiku a v rámci snahy společnosti o dosažení maximální dostupnosti servisu se neustále rozšiřuje.

 

Partnery konceptu jsou samostatné právní subjekty s právním vztahem o spolupráci. Jednotlivé servisy nemusejí nutně poskytovat všechny služby (například lakovnu), ale musejí být schopny vše potřebné zprostředkovat při zachování jednotné ceny.

 

Cílem sítě Auto Kelly Autoservisů je poskytovat motoristům plnohodnotnou alternativu k autorizovaným servisům. V rámci EU existuje nařízení Evropské komise č. 461/2010 (Doplňující pokyn k vertikálním omezením ve smlouvách o prodeji a opravách motorových vozidel a distribuci náhradních dílů pro motorová vozidla), neboli Bloková výjimka, pojem neznámý pro 94 % návštěvníků autorizovaných servisů. To umožňuje i s vozem v záruce navštěvovat nezávislé servisy (vyjma některých specifických situací), pokud se dodrží podmínka montáže kvalitativně rovnocenných dílů a použití pracovních návodů schválených výrobcem. Každý majitel auta se tak může rozhodnout, kde dá svůj vůz v záruce opravit či prohlédnout.

 

Multifunkční Tréninkové centrum Auto Kelly

Společnost Auto Kelly dlouhodobě usiluje i o zvyšování úrovně poskytovaných služeb v autoopravárenském odvětví. Za tímto účelem bylo vybudováno a letos na jaře otevřeno multifunkční Tréninkové centrum a vytvořen ucelený systém školení Auto Kelly.

 

Tréninkové centrum v Ocelářské ulici v Praze 9 nabízí unikátní zázemí pro vysoce kvalifikovaná školení z oblasti autoopravárenství. Účastníci školení mají možnost nově nabyté poznatky okamžitě vyzkoušet v plně vybavené funkční dílně.

  • Auto Kelly oslavilo 20 let na českém trhu
  • Auto Kelly oslavilo 20 let na českém trhu
  • Auto Kelly oslavilo 20 let na českém trhu
  • Auto Kelly oslavilo 20 let na českém trhu
  • Auto Kelly oslavilo 20 let na českém trhu