autem roku je škoda kodiaq (aktualizováno) | Aktuality | autoweek.cz

Autem roku je Škoda Kodiaq (aktualizováno)

Autem roku je Škoda Kodiaq (aktualizováno)

15.03.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

23. ročník ankety Auto roku 2017 v České republice vyvrcholil v úterý 14. března 2017 závěrečným galavečerem. Dějištěm této významné akce se stal Kongresový sál Clarion Congress Hotelu Prague.
V  průběhu večera byly oznámeny výsledky ankety, jejímž vyhlašovatelem byl Svaz dovozců automobilů (SDA) a organizátorem agentura Sport-Press.
 
Přítomní hosté včetně ministryně pro místní rozvoj ČR Karly Šlechtové byli zvědavi především na to, který z pěti finalistů získá prestižní titul Auto roku 2017 v České republice. Ve hře byly po prvním kole hlasování vozy Alfa Romeo Giulia, SEAT Ateca, Škoda Kodiaq, Volkswagen Tiguan a Volvo V90. Finalisté se hostům slavnostního večera představili prostřednictvím videoprodukcí.
 
Po sečtení hlasů členů odborné motoristické poroty a zohlednění verdiktu veřejnosti, která hlasovala prostřednictvím oficiální internetové stránky ankety www.autoroku.cz, se ukázalo, že nejvíce bodů obdržela Škoda Kodiaq.
 
Konečné pořadí 23. ročníku ankety Auto roku 2017 v České republice:
1. Škoda Kodiaq 139 bodů
2 Volkswagen Tiguan      92,5 bodu
3. Volvo V90       77,5 bodu
4.-5. Alfa Romeo Giulia  63 bodů
4.-5. Seat Ateca 63 bodů
 
V naší republice působící společnosti, které dodávají své výrobky do produkce vítězného vozu Škoda Kodiaq mohou od nynějška používat označení Dodavatel pro Auto roku 2017 v České republice. Členové Sdružení automobilového průmyslu dodávají díly nebo komponenty na všech 27 vozů přihlášených do letošního ročníku ankety.
 
Ještě předtím byli zveřejněni držitelé dalších cen. Společensky odpovědnou firmou roku se stala Škoda Auto a.s. za svůj projekt Škoda Zaměstnanecké sbírky. Oceněním Výrobní závod roku se může pyšnit společnost Robert Bosch s.r.o. Manažerem roku byl za největší procentuální nárůst prodeje osobních automobilů na českém trhu dle statistik SDA prohlášen management firmy Jaguar Land Rover Czech Republic.
 
Ekologickým autem roku byla mezi vozy přihlášenými do ankety 2017 v České republice zvolena Kia Niro. V kategorii Technická inovace roku zaznamenaly největší počet bodů hned dvě technologie: Jaguar Activity Key v modelu F-Pace a Poloautonomní řízení Volvo Pilot Assist ve voze V90.
 
Na pódium vystoupili i vítězové soutěží pro veřejnost. Šek na 250 tisíc korun, určený k nákupu některého z nominovaných automobilů, si z něj odnesl Jaroslav Benák z Mostu. Z bezplatného zapůjčení Auta roku na následujících 12 měsíců se zase radoval Ladislav Martínek z Mladé Boleslavi.
 
Programem provázel moderátor Jakub Železný, který si bohužel neodpustil zlozvyk z televizních debat, neustále skákal vystupujícím hostům do řeči a představitele automobilového průmyslu "dorazil" hloupou poznámkou o českých montovnách. Přítomné potěšili svým uměním houslista Pavel Šporcl, klavírista Karel Košárek a členky baletní skupiny Zet-Show.

 
Tisková zpráva AutoSAP
Dodavatelé pro Auto roku 2017 v ČR
 
Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) představuje firmy, které v rámci ankety Auto roku 2017 v České republice získaly právo používat prestižní označení Dodavatel pro Auto roku 2017 v České republice.
 
Po vyhlášení automobilu roku převzal viceprezident Sdružení automobilového průmyslu Pavel Juříček diplomy pro oceněné společnosti, které jsou členy AutoSAP. Díly českých firem přitom nenese jen vítězný vůz, ale jsou součástí všech pěti automobilů, které letos postoupily do finále soutěže. Přihlášené firmy AutoSAP dodávají díly i do převážné většiny všech nominovaných vozů.
 
Autem roku 2017 v ČR se stal vůz Škoda Kodiaq, prestižní označení Dodavatel pro Auto roku 2017 v České republice tak získávají firmy:
- 3M Česko s.r.o.
- AGC Automotive Czech, a.s.
- Benteler ČR s.r.o.
- Brano Group, a.s.
- Brisk Tábor a.s.
- Continental Barum s.r.o.
- Fehrer Bohemia s.r.o.
- Gumárny Zubří a.s.
- Gumotex a.s.
- Hella Autotechnik Nova s.r.o.
- HP-Pelzer
- Kamax s.r.o.
- KS Kolbenschmidt CR, a.s.
- Maxion Wheels Czech, s.r.o.
- Mubea-HZP s.r.o.
- Plastika a.s.
- Saargummi Czech, s.r.o.
- Tawesco s.r.o.
- TRW Automotive Czech s.r.o.
- Witte Nejdek, s.r.o.
 
Viceprezident AutoSAP Pavel Juříček k tomu řekl: „Rád bych především pogratuloval všem, kteří stojí za úspěchem vítězného vozu, a věřím, že si ho oblíbí také zákazníci. I letos byla soutěž Auto roku v ČR nejen přehlídkou špičkových aut, ale také důkazem silného zastoupení dodavatelského sektoru v ČR. Firmy AutoSAP se prosazují v silné konkurenci mezi dodavateli a těžko byste hledali mezi 27 vozy nominovanými do ankety takový, který by neobsahoval podstatné komponenty vyrobené v České republice. Sílu našich dodavatelů nakonec potvrzuje i to, že české díly nebo příslušenství nesla také vítězná auta této soutěže z minulých let.“
 
Sdružení automobilového průmyslu bylo i letos tradičním partnerem ankety Auto roku 2017 v České republice a zároveň vyhlašovatelem doprovodné akce Dodavatel pro Auto roku 2017. Letos se do ní zapojily téměř tři desítky členských firem AutoSAP. 13. ročník soutěže umožnil dodavatelům automobilového průmyslu představit svoje produkty, které se uplatnily ve vozech přihlášených do soutěže.


Tisková zpráva Škoda Auto
Další úspěch pro značku Škoda: Kodiaq získal ocenění Auto roku 2017 v České republice
 
Již potřetí v řadě získala Škoda Auto prestižní ocenění v české anketě Auto roku. Obhájila tak prvenství z předchozích let, kdy se titulu dočkaly vozy Škoda Fabia (2015) a Škoda Superb (2016). Letošní ročník opanovala Škoda Kodiaq, která odstartovala největší SUV ofenzívu v dějinách mladoboleslavské automobilky.
 
​„Titul Auto roku 2017 v České republice dokládá výjimečnost nového modelu Kodiaq. Kodiaq je skvělým produktem, který rozšiřuje portfolio značky Škoda směrem k prémiovému segmentu. Jsme přesvědčeni o jeho tržním úspěchu a toto ocenění mimo jiné dokazuje, že naše předpoklady jsou postaveny na reálných základech,“ konstatoval vedoucí prodeje Škoda Auto Česká republika Miroslav Bláha bezprostředně po slavnostním vyhlášení výsledků.
 
Jeho slova potvrzují první dny působení modelu Kodiaq na českém trhu. Od zahájení prodeje vozu v říjnu loňského roku registrují autorizovaní obchodníci téměř 4000 závazných objednávek.
 
Letos došlo ke změnám v organizaci ankety Auto roku 2017 v České republice. Jejím výhradním pořadatelem se stal Svaz dovozců automobilů, který nominoval celkem 27 vozů. O konečném pořadí rozhodovaly hlasy hodnotitelů z řad odborné i laické veřejnosti. K porotě složené z 25 nezávislých žurnalistů se přiřadilo hlasování motoristů na webových stránkách www.autoroku.cz, jehož výsledky měly váhu 5 virtuálních porotců. Škoda Kodiaq porazila silné soupeře a zvítězila se ziskem 139 bodů. Za ní se umístili další finalisté Volkswagen Tiguan (92,5 bodů), Volvo V90 (77,5 bodů). Na čtvrtém a pátém místě se shodným počtem 63 bodů umístily vozy Alfa Romeo Giulia a SEAT Ateca.
 
Tím však výčet ocenění včerejšího včera nekončí. Značka Škoda bodovala také v kategorii Společensky odpovědná firma roku, kde získala prvenství se svým projektem Škoda Zaměstnanecké sbírky. Společný projekt automobilky Škoda s podnikovými Odbory Kovo MB, do nějž se zapojují přímo zaměstnanci, byl na základě vyhlášení odborné poroty oceněn jako nejlepší. Zaměstnanci sami navrhují a volí organizace a projekty, které chtějí podporovat. Výši jejich dobrovolného příspěvku posléze automobilka zdvojnásobuje. Zaměstnanci tak mají možnost přímo kontrolovat využití svých peněz. Podporují mj. Centrum výcviku psů pro postižené Helppes, Nadační fond Českého rozhlasu Světluška nebo neziskovou organizaci Život dětem. Ocenění během včerejšího slavnostního večera převzal za projekt Škoda Zaměstnanecké sbírky Petr Ondráček, manažer oblasti sociálního dialogu a sociálních aktivit společnosti Škoda Auto.


  • Autem roku je Škoda Kodiaq (aktualizováno)
  • Autem roku je Škoda Kodiaq (aktualizováno)
  • Autem roku je Škoda Kodiaq (aktualizováno)