auto sympo 2012 o alternativních pohonech | Aktuality | autoweek.cz

Auto Sympo 2012 o alternativních pohonech

Auto Sympo 2012 o alternativních pohonech

01.06.2012 | | Aktuality

Ve čtvrtek 7. června 2012 pořádá Česká automobilová společnost a Asociace NGV setkání odborníků automobilové výroby, dopravy a legislativy Auto Sympo 2012. Pro účastníky odborné konference jsou připraveny i zkušební jízdy.

Ve čtvrtek 7. června 2012 pořádá Česká automobilová společnost a Asociace NGV (NGVA) setkání odborníků automobilové výroby, dopravy a legislativy Auto Sympo 2012. V Roztokách u Prahy se u příležitosti otevření nového centra automobilového výzkumu budou věnovat otázkám využití a rozvoje alternativních pohonů u užitkových a osobních vozidel. Partnerem akce je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

„Český automobilový průmysl, který se pyšní dlouhou historií tradiční výroby, dosahuje významných výsledků také v oblasti výzkumu a vývoje. Alternativní pohony se stávají čím dál aktuálnějším tématem nejen mezi odborníky, stále více pozornosti vzbuzují i u potenciálních uživatelů,“ konstatuje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

Letošní ročník konference Auto Sympo se bude věnovat legislativnímu rámci alternativních pohonů, výzkumu a vývoji v této oblasti a logistice provozu. Chybět nebudou ani praktické ukázky. „Účastníci si budou moci prohlédnout laboratoře a zkušebny nového centra automobilového výzkumu CVUM (Centrum vozidel udržitelné mobility) ČVUT v Praze a po skončení konference jsou pro ně připraveny zkušební jízdy ve vozidlech na alternativní pohon,“ upřesňuje předseda České automobilové společnosti Branko Remek.

Konference se uskuteční první červnový čtvrtek v hotelu Academic v Roztokách u Prahy. Podrobnější informace najdete na http://www.cas-sae.cz/, zájemci o účast se mohou registrovat na http://www.ngva.cz/cz/novinky/ngva-zve-na-autosympo-2012.