autobest předával ceny v centru eu! | Aktuality | autoweek.cz

AutoBest předával ceny v centru EU!

AutoBest předával ceny v centru EU!

13.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Letošní už 18. ročník galavečera AutoBest se uskutečnil v hlavním městě Belgie. Brusel je současně i centrem Evropské unie a sídlem Mezinárodní asociace výrobců automobilů ACEA. Není divu, že mezinárodní organizace motoristických novinářů tentokrát svá ocenění předávala právě zde.
Nezávislá novinářská porota AutoBest s největším počtem zastoupených zemí hledá automobil, který je tou nejlepší možnou volbou mezi novinkami přicházejícími na trh pro běžného evropského motoristu - Best Buy Car Evropy. V současné době je v organizaci AutoBest zastoupeno 31 zemí v Evropě. Kromě toho oceňuje i mimořádné počiny a iniciativy v rámci automobilového průmyslu.
 
Organizace AutoBest se navíc věnuje i dalším aktivitám. Jedná se o summit AutoBest, věnovaný otázkám městské mobility, a EcoBest Challenge, hodnotící skutečné parametry elektrických vozidel v reálném provozu.
 
Letošní scéna pro předávání cen AutoBest byla velkolepá - unikátní Autoworld Automobile Museum se stalo ideálním místem pro setkání s elitou evropského automobilového průmyslu. Tento slavnostní večer je považován za jednu z nejdůležitějších událostí v rámci automobilového průmyslu v Evropě. Scénář letošního galavečera přinesl kombinaci dvou slavných filmů - Večer v muzeu a Auta - s mluvícími exponáty-automobily komentujícími jednotlivé ceny.
 
Automobilový sport přispívá k rozvoji techniky pro všeobecné použití. Proto se porota věnuje i této oblasti tím, že uděluje cenu SportBest tentokrát pro tým Toyota Gazoo Racing, který prokázal své kvality vítězstvím v legendárním závodě 24 hodin Le Mans a ziskem titulu v mistrovství světa rallye. Už po udělení této ceny navíc přišlo ještě vítězství v Rallye Dakar.
 
Cenu pro nejvýznamnější nově příchozí značky AutoBest - Star is born získala rychle se rozvíjející nová značka čínského holdingu Geely Lynk & Co.
 
V reálném životě je důležitá především bezpečnost. Ocenění SafetyBest za inovace v této oblasti tentokrát získal Hyundai za systém, který varuje rodiče, aby nezanechávali děti na zadním sedadle v uzamčeném autě vystaveném na slunci.
 
V oblasti ekologické dopravy je ocenění EcoBest v Evropě vůbec nejstarší. Tentokrát přichází pro společnost Jaguar za model I-Pace, první plně elektricky poháněný prémiový crossover na evropském trhu.
 
Jedním z hlavních trendů současných automobilů jsou komunikační systémy. V této oblasti automobilka BMW svým Inteligentním osobním asistentem (Intelligent Personal Assistant) dokázala povýšit komunikační technologie na novou úroveň a oprávněně za to získala ocenění cenu SmartBest.
 
Ocenění za inovační technologii TechnoBest získala francouzská prémiová značka DS za aktivní zavěšení, které skenuje nerovnosti na silnici a aktivně jim přizpůsobuje charakteristiku pérování.
 
Čím dál větší roli při výběru auta hraje jeho vzhled, tedy design. Letošní ocenění za mimořádnou práci v oblasti designu DesignBest získal britský designér Peter Horbury. Pracuje pro skupinu Geely, kde definoval styl designu pro tolik značek, jako žádný jiný designér současnosti - kromě Geely a nové značky Lynk & Co dohlíží i na malajsijský proton, anglické legendy Lotus a London Taxi a dokonce i létající stroje Terrafugia.
 
Nejnovějším členem Síně slávy AutoBest se stal Ratan Tata, zakladatel jednoho z největších průmyslových konglomerátů na světě. Ratan Tata je ale nejen mimořádně úspěšný podnikatel s neuvěřitelným rozsahem činností, ale také známým filantropem. Proto si plně zaslouží, že mu organizace  AutoBest složila svůj hold.
 
Poprvé v historii nejlepších manažerů v rámci automobilového průmyslu byla oceněna žena. Linda Jacksonová si ocenění ManBest plně zaslouží za svou úžasnou práci při proměně podoby značky Citroën. Cenu jí spolu předsedou poroty AutoBest Iljou Seliktarem předal loňský držitel tohoto ocenění Dr. Ralph Speth, generální ředitel společnosti Jaguar Land Rover.
 
Jako nejúspěšnější firma v uplynulém roce získal ocenění CompanyBest britský Aston Martin Lagonda, který ukázal, že i malé firmy se mohou na trhu důstojně prezentovat spolu s velkými společnostmi.
 
Hlavní ocenění AutoBest 2019 má tentokrát tři vítěze - Opel Combo Life, Citroën Berlingo a Peugeot Rifter. Tato auta prokázala své kvality a vlastnosti perfektně naplňující význam definice Best Buy Europe. Cenu od prezidenta organizace AutoBest Dana Vardieho převzali společně generální ředitelka Citroënu Linda Jacksonová a generální ředitel společnosti Opel Michael Lohscheler.

Videozáznam galavečera najdete zde.


  • AutoBest předával ceny v centru EU!
  • AutoBest předával ceny v centru EU!
  • AutoBest předával ceny v centru EU!
  • AutoBest předával ceny v centru EU!
  • AutoBest předával ceny v centru EU!
  • AutoBest předával ceny v centru EU!
  • AutoBest předával ceny v centru EU!
  • AutoBest předával ceny v centru EU!
  • AutoBest předával ceny v centru EU!
  • AutoBest předával ceny v centru EU!