organizace autobest předávala ceny v mohuči | Aktuality | autoweek.cz

Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči

Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči

20.02.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

19. ročník galavečera AutoBest s předáváním cen se konalo v německé Mohuči v historickém sále Alte Lockahalle, bývalé opravně lokomotiv z 19. a začátku 20. století.
Galavečer měl originální scénář, kde hostiteli uvádějícími ceny byly animované postavy z kreslených filmů pan B a slečna A, neboli pan AutoBest a umělá inteligence (AI) v podobě chytrých hodinek. Obě postavy si na plátně vytvořily blízký vztah a originálním způsobem představily všech deset cen. Přitom komunikovaly s okouzlující průvodkyní večerem Liv von Boetticherovou.
 
Poprvé za téměř dvě desetiletí existence poroty AutoBest byla vytvořena nová pozice vicepresidenta. Tuto roli převzal zástupce Rakouska dr. Gerhard Kuntschik. Tato pozice je důsledkem rychlého růstu aktivit poroty, kde je zapotřebí účinné vedení. Je to také znamení toho, že porota nyní vstupuje do nové éry. „Jsem hrdým členem poroty AutoBest. V našem malém světě svým způsobem reprezentujeme EU v motoristické žurnalistice, protože pocházíme z 31 zemí (byť některé nejsou členy EU) a můžeme ukázat jak spolupracovat, vzájemně se podporovat a vyměňovat si informace a názory. Považuji AutoBest tak trochu jako malou EU a jsem hrdý na to, že v nadcházejících letech mohu naší organizaci pomoci v řešení mnoha záležitostí,“ uvedl Gerhard při svém jmenování.
 
Ocenění AutoBest - Best Buy Car of Europe v roce 2020 získala nová generace vozu Opel Corsa. Během Grand Finale galavečera se tento vůz odhalil pomocí nové techniky vypalování zdi, nejnovější atrakce pro tyto typy show. Poté vůz vyjel z plamenů jako pták Phoenix povstávající z popela, což byla metafora velkolepého znovuzrození Opelu po desetiletích existence v červených číslech.
 
„Tato Corsa 6. generace, kterou jste ocenili Best Buy Car of Europe, je pro nás nesmírně důležitá, protože je to první auto, které jsme vytvořili během plné integrace do skupiny PSA. Dokonce bych zašel ještě dál a řekl: nová Corsa je více než jen Opel, je to zatraceně dobrý a vzrušující Opel! Jak asi víte, je to třetí generace Corsy v řadě, která získala nejvyšší ocenění AutoBest. Naplňuje mne hrdostí, porota AutoBest ocenila tuto 6. generaci jako pokračovatele toho, co učinilo předchozí generace tak populárními,“ řekl generální ředitel Opelu Michael Lohscheller. Ten byl současně odměněn cenou ManBest 2019 pro nejlepší vedoucí manažery v automobilovém průmyslu.
 
Hans Oscarsson, generální ředitel Geely Swedish Holdings, převzal cenu CompanyBest 2019 pro společnost Geely. Přitom řekl: „Je mi ctí, že jsem tuto cenu převzal jménem našeho zakladatele a předsedy Li Shufu pro zaměstnance společnosti Geely. Ano, byla to vzrušující cesta od založení společnosti v roce 1986 do dnes. Vy jako odborníci dobře víte, že nebylo snadné být úspěšný a udržet pověst čestného podnikatele v automobilovém průmyslu. Geely tento obraz dosáhla velmi náročným přístupem. Vždy se chceme zlepšit. Vždy chceme být lepší. Filozofii našeho zakladatele vidíme ve všech našich značkách a činnostech, což nám dává globální porozumění a skutečný globální výkon. Nyní chceme pracovat na inteligentních technologiích, vynikající kvalitě a jízdních vlastnostech vždy otevřeni pro lepší a nová řešení. Děkuji vám za vaši nezávislou a tvrdou práci a děkuji za toto nádherné ocenění, které nám dodává sílu pokračovat v budování mostu mezi Evropou a Čínou a rozvoji globálního úspěchu v rámci automobilového průmyslu. Úspěchu zvaného Geely!“
 
Generální ředitel společnosti Jaguar Land Rover Sir Prof. Ralf Speth po získání ceny SafetyBest 2019 řekl: „Děkuji porotě AutoBest! To, co jste v průběhu let dokázali, je opravdu výjimečné! Zastupujete skutečně celou Evropu a jsem naprosto přesvědčen, že jdete správným směrem. Problémy v oblasti elektronické mobility jsou tak hluboké, obtížné a náročné, ale v automobilovém průmyslu nám dávají příležitost znovu postupovat dál. Jsem přesvědčen, že musíme udělat více o bezpečnosti. V Jaguar Land Rover to nazýváme Destination Zero. Děkuji vám jménem lidí z Jaguar Land Rover. Máme malý tým s velmi kreativními lidmi. Moc vám děkuji!"
 
President Mazda Europe Yasuhiro Aoyama převzal cenu TechnoBest 2019 se slovy: „Rád bych vyjádřil svou vděčnost členům poroty AutoBest za to, že jsme získali toto ocenění v našem důležitém roce v němž Mazda slaví 100. výročí od svého založení v roce 1920 v Hirošimě v Japonsku. Jsem velmi poctěn, že mohu převzít toto ocenění jménem všech zaměstnanců společnosti Mazda. Je to pro nás velká čest, uznání naší usilovné práce a úsilí našich techniků a konstruktérů. Vždy jsme kladli důraz na ocenění v oblasti techniky, protože věříme, že to prokazuje jednu z nejdůležitějších vlastností techniky a značky: jedinečné spojení mezi řidičem a autem. Jsme hrdí, že můžeme tyto vlastnosti přinést do celé Mazdy. Myslím, že je vhodné získat toto čestné ocenění pro naši technologii Skyactiv-X, která je vůbec první kombinací vznětového a zážehového principu u zážehového motoru na světě.“
 
Generální ředitel a výkonný vicepresident skupiny Hyundai Kia Motor Luc Donckerwolke se v Mohuči stal nejnovějším členem prestižní síně slávy pro automobilové designéry DesignBest 2019. „Jsem opravdu velmi poctěn, že jsem tu dnes s vámi a získal cenu DesignBest. Jsem belgický světoobčan, který se narodil v Peru, vyrostl v Africe a do věku 18 let vyrůstal v 10 zemích bez skutečného designového prostředí pouze v lůně krásné přírody. Ale od prvních let mého života jsem se věnoval motorizovaným objektům a to se nezměnilo, změnily se jen moje hračky. Ať už to byly závody, sbírání nebo navrhování, měl jsem tu čest si hrát, promiňte - navrhovat design, ty nejkrásnější hračky pro nejlepší značky. Mohl jsem přijmout fantastické úkoly, jako je navrhování pro Hyundai, Kia a Genesis. Korea je 19. zemí, v níž jsem žil. Byla to vzrušující a fantastická cesta. Design je týmová práce, řekl bych rodinná záležitost, protože můj designérský tým po celém světě to je moje rodina. Toto ocenění proto dnes přijímám ve jménu své celosvětové rodiny. Děkuji AutoBest!“
 
Nejdůležitější evropskou cenu pro ekologické technologie EcoBest 2019 převzal za značku Volkswagen jeden z otců koncernové platformy MEB Michael Bäcker, vedoucí produktové řady e-Mobility značky Volkswagen. Na pódiu řekl: „Jsem potěšen tímto oceněním - jako vedoucí projektu vozidla ID.3 jsem hrdý na to, že jsem za společnost Volkswagen převzal tuto cenu EcoBest za ukazatel směru do budoucnosti ID.3. Ve Volkswagenu jsme přesvědčeni, že budoucnost mobility je elektrická! Je jasné, že pokud chceme zastavit globální oteplování, je dopravy bez CO2 jednou z věcí, kterou musíme udělat. Elektrická mobilita je nejúčinnější technologií k dosažení tohoto cíle. Elektrické pohony jsou třikrát účinnější než syntetická paliva a jsou mnohem lepší než palivové články. S rodinou ID Volkswagen vyvede elektrické automobily z okraje trhu a učiní je atraktivními a dostupnými pro miliony lidí. Proto věříme, že ID.3 je vůz pro nadcházející změnu systému. A je to i první automobil na světě, který byl vyroben s uhlíkově neutrální stopou. Výroba článků akumulátorů a vozidlo samotné, stejně jako každodenní nabíjení - vše bude poháněno zelenou elektřinou. Nevyhnutelné emise ve výrobním procesu budou kompenzovány certifikovanými projekty na ochranu klimatu. Jsem přesvědčen, že ID.3 si ocenění EcoBest právem zaslouží! Velice AutoBest děkuji!“
 
Poprvé ve své historii se porota rozhodla udělit cenu SportBest in memoriam jedné z legend motoristického sportu Nikimu Laudovi. Jeho bratr Florian Lauda při přebírání ceny řekl: „Rád bych využil příležitost a poděkoval organizátorům této fantastické akce a členům poroty AutoBest. Jsem hluboce dojat tím, že mohu převzít tuto cenu jménem svého bratra Nikiho. Děkuji mnohokrát!"
 
Zástupce společnosti Škoda Auto Martin Preusker z oddělení komunikace převzal cenu SmartBest 2019 v zastoupení za vicepresidenta Škoda Auto Alaina Faveyho, který ve video zprávě řekl: „Jménem Škoda Auto bych vám chtěl poděkovat za cena SmartBest 2019 pro naši Lauru. Přijímáme toto ocenění jménem inženýrů Škoda, kteří vyvinuli tento náš digitální asistent. Naučili jí jak rozumět přirozené řeči a jak pokračovat v rozhovoru s řidičem. Laura je schopná se učit a naši interní specialisté se budou i nadále snažit, aby zajistili, že Laura bude ve stylu značky Škoda ještě chytřejší, Simply Clever, jak říkáme ve Škodě. Velice vám děkuji!“
 
Více informací o AutoBest Awards Gala 2020, včetně kompletního videozáznamu, najdete na oficiálních stránkách www.autobest.org. Během ceremoniálu AutoBest oznámil, že jeho 20. výročí se bude konat ve Francii v roce 2021.
 
 
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči
 • Organizace AutoBest předávala ceny v Mohuči