autobest summit 2018 | Aktuality | autoweek.cz

AutoBest Summit 2018

AutoBest Summit 2018

20.06.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Organizace AutoBest uvedla novou evropskou iniciativu AutoBest Summit. Jde o první nezávislé fórem o nových megatrendech v automobilovém průmyslu a jejich dopadu na velké městské komunity. Inaugurační akce se konala v Bukurešti v Rumunsku.
První evropský AutoBest Summit se konal 13. června 2018 v šestém největším městě Evropy Bukurešti v Rumunsku. Akce proběhla v sále Alexandru Iona Cuza v budově Rumunské obchodní komory. Tuto událost, uspořádanou s partnerstvím bukurešťské radnice, podpořily všechna oddělení zabývající se městskou dopravou, životním prostředím, parkováním a řešením smart city.
 
Heslem akce bylo „Autonomní jízda. Ideální řešení? Proč? Kdy? - Chytrá řešení pro město Bukurešť“. Hlavním cílem summitu bylo sezvat klíčové specialisty zabývající se problematikou autonomního řízení, propojených technologií a ekologických systémů pohonu.
 
Akce nabídla nový pohled na automobilový průmysl ale i nad jeho rámec, na začínající podniky a další společnosti, které se zapojují do těchto megatrendů v mnoha oblastech počínaje kybernetickou bezpečností a konče právními záležitostmi vyplývajícími z těchto zásadních inovací. Cílem organizace AutoBest bylo seznámit vedoucí představitele bukurešťské radnice, zástupce médií a širokou veřejnost s řešeními a novými možnostmi, ale také s omezeními těchto technologií a trendů. Snahou bylo ukázat co je možné dnes a co můžeme očekávat v blízké budoucnosti.
 
Hlavním řečníkem AutoBest Summitu byl Dr. Wolfgang Epple, bývalý technický ředitel Jaguar Land Rover, evropským médiím dobře známý jako Dr. Q, tedy jako slavná postava z filmů s Jamesem Bondem. Díky svému dlouhému působení ve výzkumu a vývoji, kdy zastával různé špičkové pozice u BMW a JLR, je dnes Dr. Epple jedním z nejvýznamnějších nezávislých technických odborníků na automobilový průmysl. Díky tomu byl schopen poskytnout smysluplný pohled na tyto nové megatrendy i na to, jak mohou ovlivnit velká města při hledání nejlepších řešení.
 
Další významné osobnosti přednesly pozoruhodné projevy a prezentace - president rumunského senátu a znalec automobilového průmyslu Calin Popescu Tariceanu, manažer města Bukurešť Sorin Chirita a president Rumunské průmyslové a obchodní komory Mihai Daraban.
 
Ernesto Virgil Popovici, partner v právnické firmě Popovici Nitu Stoica & Asociatii Law Office, přednesl klíčové informace o složité právní problematice vyplývající z autonomní jízdy. Ředitel designu Renaultu Jean Philippe Salar měl pozoruhodnou prezentaci o perspektivách autonomní jízdy představenou na příkladu konceptu Renault EZ-GO, jenž byl představen na letošním ženevském autosalonu. Summitu se také zúčastnil generální ředitel Ford Romania NSC Atilla Szabo, který měl cenné připomínky k budoucím městským komunitám z pohledu společnosti Ford Motor Company.
 
Další klíčoví řečníci zastupovali telekomunikační společnost Telekom, pojišťovací společnost Groupama, společnost Axionet, provozující rychlodobíjecí stanice a správu vozového parku, a Eurotax, vyhodnocující cenu vozů. Každý z nich hovořil o dopadu těchto technologií na všechny aspekty různých oblastí, které na summitu zastupovali.
 
Summitu se aktivně zúčastnilo 17 předních novinářů z motoristických médií z Německa, Itálie, Švýcarska, Nizozemska, Finska, Ruska, Turecka, České republiky, Chorvatska, Řecka, Ukrajiny, Maďarska, Srbska, Slovenska, Bulharska, Republiky Makedonie a Malty. Moderátory summitu byli šéfredaktor pro silniční testy italského magazínu Quatrorotte Alessio Viola, šéfredaktor nizozemského magazínu Auto Mobiliteit Robert Van Ginneken, redakční ředitel rumunského vydavatelství AutoPro & 4x4 Crossover Lifestyle Magazine Dragos Craiovan a šéfredaktor SAT Plus Serbia Mladen Alvirovič.
 
„Jedná se o novou iniciativu vycházející z naší organizace AutoBest. Summit nevznikl náhodou, ale je důsledkem programového dokumentu AutoBest Credo, který byl zveřejněn v Lisabonu v Portugalsku před více než rokem. Přímé setkání specialistů na všechny tyto megatrendy a zodpovědných manažerů z vedení města je nejlepší příležitostí jak nalézt skutečná řešení a dospět k realitě nad rámec vědeckého pohledu. Na konci summitu považujeme naše poslání za splněné tím, že všichni zúčastnění odcházejí nejen s mnohem jasnější perspektivou o budoucnosti, ale také se seznamem toho, co se má udělat,“ uvedl zakladatel a předseda AutoBest a hlavní iniciátor summitu Dan Vardie.
 
AutoBest Summit bude každoročním setkáním uspořádaným vždy v jiném evropském velkoměstě. Pro příští akci organizace AutoBest v současné době zkoumá četná hlavní města včetně Istanbulu, Amsterdamu a Paříže. Konečné oznámení o místu konání summitu v roce 2019 přijde později.
 
S nejdůležitějšími prezentacemi vás budeme postupně na stránkách autoweek.cz seznamovat.
 
  • AutoBest Summit 2018
  • AutoBest Summit 2018
  • AutoBest Summit 2018
  • AutoBest Summit 2018