autodesign prague 2013: design v srdci evropy | Aktuality | autoweek.cz

AutoDesign Prague 2013: Design v srdci Evropy

AutoDesign Prague 2013: Design v srdci Evropy

02.09.2013 | | Aktuality

Třetí ročník mezinárodní konference věnované automobilovému designu proběhne tento rok netradičně v exkluzivních prostorách mladoboleslavského muzea Škoda Auto. 

Návštěvníci se mohou těšit nejen na vystoupení šéfdesignéra Škody Jozefa Kabaně, ale opět i na setkání s řadou dalších zástupců designu značek, jako jsou Pininfarina, Opel, Jaguar, Land Rover a další.

Podtitul „Design v srdci Evropy“ předznamenává, že zaměření letošního ročníku bude částečně orientováno na design spojený s regionem střední Evropy.

Vedle domácí automobilky bude svou práci prezentovat například Braňo Maukš, slovenský designér působící více jak šest let ve věhlasném italském studiu Pininfarina.

Ryze českou tvorbu pak bude zastupovat například BT design – největší české externí studio spolupracující s několika světovými automobilkami.

Techničtější prezentaci, mapující trendy a možnosti v automobilovém osvětlení, přednese zástupce společnosti Varroc Lighting Systems, která má v České republice globální centrum vývoje a připravuje světlomety pro Bentley, Ford, Mercedes a další klíčové automobilky.

AutoDesign Prague je unikátní akce otevřená pro profesionály i širokou veřejnost a světem automobilového designu návštěvníky provedou sami tvůrci a přední osobnosti tohoto nejkreativnějšího odvětví automobilového průmyslu.

Akce se uskuteční 26. září v mladoboleslavském muzeu Škoda Auto. Na programu je deset přednášek a doprovodný program. K vidění bude i několik zajímavých vozů a na stáncích partnerů konference si návštěvníci budou moci vyzkoušet virtuální navrhování, clay modeling a seznámit se s řadou nejmodernějších špičkových designérských nástrojů od softwaru až po stavbu prototypů a 3D tisk.

Hlavním pořadatelem akce je časopis AutoDesign&Styling, který se již sedmým rokem seznamuje čtenáře s nejdůležitějšími trendy v automobilovém designu.