automobilové unikáty na escape6 prague car festivalu | Aktuality | autoweek.cz

Automobilové unikáty na Escape6 Prague Car Festivalu

Automobilové unikáty na Escape6 Prague Car Festivalu

08.09.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Téměř 700 převážně individuálně upravených automobilů z celé Evropy se sjelo do Prahy na akci Escape6 Prague Car Festival. Tradiční výstava zaměřená na tuning, sportovní i sériové vozy a bohatý program přilákala téměř 25 000 návštěvníků. Šestý ročník udělal opět obrovský krok vpřed.
Novinkou a zároveň hlavním magnetem se stala hala č. 4 a v ní umístěná evropská špička mezi tuningovými vozy. Dva vozy Porsche v úpravě RWB, Lamborghini Hurracán a Dodge Challenger od japonského úpravce Liberty Walk nebo Nissan GTR Carbonnere Project představovaly vrchol z 50 špičkových automobilů, které zde návštěvníci mohli vidět. Skvělou atmosféru doplnil program na hlavním pódiu, kde se konaly módní přehlídky, volba miss a předávání cen.
 
Neméně kvalitní program byl také v dalších halách. Davy návštěvníků zvědavě pozorovaly např. unikátní Lamborghini Aventador Super Veloce nebo Nissan GTR Frankenstein s úctyhodnými parametry 970 k a 1139 N.m. Firemní expozice významných světových značek nabídly zase pohled do světa profesionální úpravy vozů, zvyšování výkonu a kvality jízdy. Prezentovaly se např. značky  Eibach, Recaro, Meguiar´s, Pirelli nebo Sonax. Celkový počet firemních vystavovatelů dosáhl 59.
 
Více než dvojnásobný počet automobilů oproti loňskému ročníku zaznamenala sekce Racing Cars. Desítky závodních speciálů, mezi nimi například Audi Quattro S1 ve dvou specifikacích, soutěžní vůz Ford Fiesta R5 Václava Pecha nebo okruhový speciál Radical byly potěšením pro každého milovníka motorsportu.
 
Zajímavě byla pojata expozice elektromobilů, které vévodila pravidelná show v podání vozu Tesla Model X a jeho prezentačního tance za pomoci pohybujících se dveří a blikání světel do tónů moderní hudby.
 
V zábavní zóně byly k dispozici desítky herních konzolí a ukázky virtuální reality. Všechna zařízení bylo možné zdarma vyzkoušet a i díky tomu byla po celý víkend v obležení především mladší generací návštěvníků. Fanoušci RC modelů měli k dispozici obří dráhu pro nákladní „techniku“ a závodní dráhu pro sportovní modely. Součástí této sekce byla i sbírka na podporu projektu Pomozte dětem, jejíž výtěžek byl odevzdán po skončení akce.
 
Na své si přišel také běžný motorista, který mohl vyzkoušet některý z vystavených sériových vozů uvnitř v hale a nejnovější modely značky Škoda v jízdě na venkovní ploše i mimo výstavní areál. Kvalitně obsazená venkovní plocha s téměř 300 exponáty, jízdami s elektromobily i běžnými automobily a atrakcemi pro děti, také velkou měrou přispěla k rozšíření letošního ročníku.
 
Escape6 Prague Car Festival 2017 jednoznačně naplnil očekávání vystavovatelů i návštěvníků. Také proto vás pořádající agentura M-S- P již nyní zve na ročník příští, který se uskuteční ve dnech 1. a 2. září 2018, stejně jako na další letošní dvojitou výstavu užitkových vozidel a aftermarketu Transport Expo a závodní techniky Racing Expo, kterou uspořádá rovněž na výstavišti PVA v Letňanech ve dnech 9. až 11. listopadu 2017.
  • Automobilové unikáty na Escape6 Prague Car Festivalu
  • Automobilové unikáty na Escape6 Prague Car Festivalu
  • Automobilové unikáty na Escape6 Prague Car Festivalu
  • Automobilové unikáty na Escape6 Prague Car Festivalu
  • Automobilové unikáty na Escape6 Prague Car Festivalu
  • Automobilové unikáty na Escape6 Prague Car Festivalu