hyundai i30 se připojuje do budoucnosti | Trendy | autoweek.cz

Hyundai i30 se připojuje do budoucnosti

Hyundai i30 se připojuje do budoucnosti

22.12.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hyundai dokazuje svou technickou vyspělost představením průkopnického systému NFC s nímž chce oslovit především uživatele chytrých telefonů. Umožní totiž zamykání vozu pomocí mobilního telefonu i integraci jeho funkcí do ovládání auta.

Hyundai Motor Europe ve svém ústředí ve Frankfurtu n. M. předvedl prototyp vlastního systému Connectivity Concept. Umožní zbavit se karty nebo ovladače pro odemykání a zamykání vozu.

S pomocí systému NFC (Near Field Communication) řidiči mohou zamknout nebo odemknout auto tím, že prostě přiloží svůj telefon na okno nad značku na přístrojové desce.
Uvnitř vozu řidič položí svůj chytrý telefon na podložku ve středové konzoli Hyundaie i30. Tím prostřednictvím aplikace MirrorLink zpřístupní obsah telefonu - hudbu, informace z navigace, služby nabízené přes internet atd. - a přenese informace na 7" dotykový displej auta, jímž jej poté může i ovládat. Rovněž se zde telefon bezdrátově dobíjí. Systém může být nastaven pro komunikaci s několika uživateli. 

Výkonný šéf společnosti Hyundai Motor Europe Allan Rushforth při prezentaci řekl: "Hyundai Connectivity Concept dokládá filosofii značky učinit technologie budoucnosti přístupnými širokým skupinám zákazníků. Pomocí této technologie je Hyundai schopen využít všechny stávající funkce smartphonu a přirozeně je integrovat je do každodenního řízení. Postupně s dalším vývojem této technologie budou do smartphonu integrovány i další funkce usnadňující individuální způsob ovládání, jako například nastavení sedadla řidiče a vnějších zrcátek."

Hyundai spolupracuje se společností Broadcom na vývoji nové úrovně komunikace s vozidlem. Pomocí této technologie by mělo být do vozů Hyundai integrováno ovládání mnoha funkcí jako jsou informační systémy, telematika a další asistenční systémy pomáhající řidiči, jako například kamery pro couvání či systém kontrolující mimovolné vybočení z jízdního pruhu. 

Systém i30 Connectivity zatím není plánován pro výrobu, ale Hyundai očekává, že některé z nových  technologií nabídne už v roce 2015.

  • Hyundai i30 se připojuje do budoucnosti
  • Hyundai i30 se připojuje do budoucnosti
  • Hyundai i30 se připojuje do budoucnosti
  • Hyundai i30 se připojuje do budoucnosti