autoopravář junior 2019 má za sebou celostátní finále | Aktuality | autoweek.cz

Autoopravář Junior 2019 má za sebou celostátní finále

Autoopravář Junior 2019 má za sebou celostátní finále

26.04.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Porsche Česká republika pokračuje v podpoře českého odborného vzdělávání. Již 25. ročník soutěže Autoopravář Junior 2019 se uskutečnil s podporou společnosti Porsche ČR. V Kosmonosech soutěžili o prestižní titul nejlepší automechanici, autotronici, karosáři a autolakýrníci.
Společnost Porsche Česká republika dlouhodobě podporuje vzdělávání studentů středních a učňovských škol zaměřených na automobilové obory také v rámci jedinečného projektu Best Employer, jehož součástí je úspěšný motivační program QHERO. Dovozce automobilů značek Volkswagen, Audi, Seat a Volkswagen Užitkové vozy byl i v letošním roce partnerem soutěže Autoopravář Junior 2019.
 
Celostátní finále soutěže Autoopravář Junior proběhlo ve školicím středisku Training Center Škoda Auto, Kosmonosy za podpory společnosti Porsche Česká republika. Nejlepší studenti oborů automechanik, autotronic, karosář a autolakýrník zde předvedli své znalosti a dovednosti. Vítězi jubilejního 25. ročníku se v jednotlivých kategoriích stali Lukáš Holub - SOŠ a SOU Nymburk (Automechanik), Luboš Hřebec - ISŠA Brno (Autotronik), David Mottl - SPŠ dopravní Plzeň (Karosář) a Thanh Binh Nguyen - SŠ PTA Jihlava (Autolakýrník).
 
„Máme radost, že jsme se i v letošním roce mohli podílet na hladkém průběhu celostátní soutěže Autoopravář Junior 2019. Jménem společnosti Porsche Česká republika blahopřeji všem vítězům letošního jubilejního ročníku! Všem studentům, kteří se do soutěže letos přihlásili, patří velký dík za jejich mimořádné nasazení a vynikající výkony v jednotlivých kolech soutěže, která vždy probíhala ve skvělé atmosféře. Věřím, že nově získané zkušenosti budou pro všechny účastníky silnou motivací pro další vzdělávání a přispějí k odstartování úspěšné kariéry v automobilovém oboru,“ uvedl jednatel společnosti Porsche Česká republika Franz Pommer.
 
Odborná soutěž Autoopravář Junior se letos konala již popětadvacáté. Na cestě za prestižním titulem museli mladí automechanici, autotronici, karosáři a autolakýrníci úspěšně absolvovat tři soutěžní kola - od regionálních až po celostátní. Soutěž je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Výkony studentů hodnotí odborné komise, v nichž působí mimo jiné techničtí školitelé společnosti Porsche Česká republika, která soutěž Autoopravář Junior podporuje. Hlavním cílem soutěže Autoopravář junior je pozitivně motivovat žáky středních škol s výukou automobilových oborů, ale také propagovat technické obory a rozvíjet spolupráci mezi budoucími zaměstnavateli studentů a středními školami v České republice.
 
Podpora učňovského školství v České republice patří mezi hlavní priority společnosti Porsche Česká republika, která v rámci projektu „Best Employer“ v roce 2017 spustila motivační program pro studenty QHERO. V současnosti je do projektu zapojeno již více než 2000 žáků, téměř 500 pedagogů a více než 30 autorizovaných servisů značek Audi, Seat, Volkswagen a Volkswagen Užitkové vozy. Porsche Česká republika se snaží podporou soutěže Autoopravář Junior i vlastním projektem Best Employer zajistit nejvyšší úroveň vzdělávání mladých profesionálů. Toto vzdělávání budoucích odborníků zohledňuje bouřlivý technický vývoj v automobilovém průmyslu, včetně nejnovějších trendů, mezi něž patří elektrická mobilita, digitalizace a umělá inteligence.

  • Autoopravář Junior 2019 má za sebou celostátní finále
  • Autoopravář Junior 2019 má za sebou celostátní finále
  • Autoopravář Junior 2019 má za sebou celostátní finále