autosalon v lipsku byl odvolán | Aktuality | autoweek.cz

Autosalon v Lipsku byl odvolán

Autosalon v Lipsku byl odvolán

23.02.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Výstava AMI Auto Mobil International 2016 se neuskuteční.  Vedení výstaviště i organizace dovozců automobilů VDIK tak reagují na odvolání účasti ze strany několika automobilek.
Na počátku února bylo k účasti na mezinárodním autosalonu v Lipsku (AMI Auto Mobil International) přihlášeno 22 výrobců automobilů se 27 značkami. Od té doby ale 13 výrobců se 17 značkami svou účast odvolalo. Důvodem je, že dávají přednost jiné marketingové strategii před účastí na mezinárodním autosalonu.

Německá média uvádějí, že nejnověji účast odřekly francouzské automobilky PSA Peugeot Citroën i Renault, stejně jako Hyundai. Mluvčí koncernu Volkswagen ale popřel tvrzení německého tisku, že by účast odvolaly i koncernové značky.

Pořadatelé výstavy, organizace Lipské veletrhy a sdružení dovozců VDIK, proto byli nuceni na tento bezprecedentní vývoj zareagovat a autosalon, který se měl uskutečnit od 9. do 17. dubna, byl odvolán. Pouze přehlídka New mobility 2016 a odborný kongres Alternativní pohony, se uskuteční v původně plánovaném termínu 12. a 13. dubna 2016.