autosedačky besafe izi modular | Aktuality | autoweek.cz

Autosedačky BeSafe iZi Modular

Autosedačky BeSafe iZi Modular

02.08.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový typ dětského zádržného systému BeSafe iZi Modular má společný základ pro dvě autosedačky.
Norské autosedačky BeSafe jsou symbolem bezpečnosti na cestách. Výrobce dětských zádržných systémů značky BeSafe, rodinná firma HTS, si zakládá na bezpečnějším protisměrném cestování dětí, ideálně až do 4 let věku. Autosedačky se snadno používají, spolehlivě instalují, jsou větší a komfortní, vyvíjené pro skutečné děti, nikoli pro figuríny do crash testů.
 
Jelikož se jedná o produkty používané každý den, důležitý je i atraktivní design. Ten u nejnovějšího modelu BeSafe iZi Modular potvrzuje ocenění Red Dot Design Award 2015. Jedná se o nový typ zádržného systému, schváleného dle nového evropského nařízení UN R129 (i-Size), který se skládá ze základu pro systém ISOFIX a dvou různých autosedaček.
 
Díky systému BeSafe iZi Modular lze na jednu základnu jednoduchým zacvaknutím instalovat jak protisměrné „vajíčko“ pro novorozence, tak navazující autosedačku pro batolata, která se dá použít po i proti směru jízdy. Stejná báze, která nabízí patentovanou funkci rozšíření prostoru pro nožičky, tedy vydrží od narození až do 4 let věku dítěte. Set je kompatibilní s různými modely aut a snadno se přesouvá z vozu do vozu. Při přenosu báze do jiného auta s uchycením ISOFIX uvolní jediným pohybem.
 
„Tento koncept staví na operativnosti, zohledňuje pořizovací náklady a zdůrazňuje bezpečnost spojenou s protisměrnou instalací, přestože větší model autosedačky lze instalovat také po směru jízdy. Kupříkladu dojde-li k čelnímu nárazu auta, ve kterém sedí v autosedačce instalované po směru jízdy tříleté dítě o hmotnosti 15 kg, působí při rychlosti jízdy 50 km/h na krk zátěž odpovídající hmotnosti 260 až 300 kg. Z lékařského hlediska je přitom přípustných maximálně 130 kg, jinak hrozí poranění páteře. Při protisměrné instalaci je námaha krku spojená s nárazem ve stejné rychlosti 50 km/h pouhých 50 až 80 kg, tedy několikanásobně nižší. Zádová a hlavová opěrka ztlumí pohyb dítěte a ochrání ho,“ upozorňuje Ondřej Pilecký ze společnosti Babypoint, která je výhradním distributorem značky BeSafe na českém trhu.
 
Model BeSafe iZi Go Modular i-Size
Autosedačka typu vajíčko pro novorozená miminka (cca 0 – 12 měsíců) s certifikací dle UN r129 (i-Size) se instaluje proti směru jízdy na ISOFIXovou bázi nebo pomocí tříbodového pásu automobilu. Propracované polstrování má na bočnicích magnety, které přidrží pětibodové pásy autosedačky stranou, aby nepřekážely při usazování a vyndávání miminka. Velká stříška je odvětrávaná s ochranou proti slunečnímu záření UPF 50+. Přenášení miminka v autosedačce zpříjemní ergonomická rukojeť. Autosedačku lze nasadit na celou řadu homologovaných kočárků.
 
Model BeSafe iZi Modular i-Size
Jakmile miminko vyroste z vajíčka, stačí na stejnou ISOFIXovou bázi nasadit navazující model, který v souladu s nařízením UN r129 (i-Size) odpovídá věku cca 6 měsíců až 4 roky. Celý set je navržen tak, aby se vešel i do menších vozů. Báze s patentovanou úpravou prostoru pro nožičky zpříjemní cestování rostoucích dětí. Sedačku lze nastavit do několika poloh vhodných pro odpočinek i spaní. Integrovanou opěrku hlavy a bezpečnostní pásy vyladíte synchronně jedním tahem. Přestože BeSafe doporučuje vozit děti proti směru jízdy co možná nejdéle, model iZi Modular i-Size můžete instalovat také po směru jízdy.
 
Doporučované ceny
Doporučovaná prodejní cena setu BeSafe iZi Modular je 22 480 Kč. Zboží je možné pořídit také jednotlivě:
Autosedačku BeSafe iZi Go Modular i-Size v ceně 5750 Kč
Autosedačku BeSafe iZi Modular i-Size v ceně 10 130 Kč
Bázi iZi Modular v ceně 6600 Kč.
  • Autosedačky BeSafe iZi Modular
  • Autosedačky BeSafe iZi Modular
  • Autosedačky BeSafe iZi Modular
  • Autosedačky BeSafe iZi Modular
  • Autosedačky BeSafe iZi Modular
  • Autosedačky BeSafe iZi Modular
  • Autosedačky BeSafe iZi Modular