avia rozbíhá výrobu nových vozidel | Aktuality | autoweek.cz

Avia rozbíhá výrobu nových vozidel

Avia rozbíhá výrobu nových vozidel

20.02.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Přeloučská automobilka Avia pokračuje v přípravách k návratu na trh. Kromě výroby cca 60 vozidel, která budou směřovat především k prodejcům značky jako předváděcí vozidla, dodává Avia na trh i náhradní díly, o které je velký zájem.
„Nechceme návrat na trh uspěchat. Chceme si být naprosto jisti, že dodáváme vynikající vozidlo za slušnou cenu. Proto se dlouhodobě soustředíme zejména na kvalitu a optimalizaci procesů a chceme dál pracovat na efektivitě výroby,“ uvádí ředitel automobilky Martin Šustek.
 
Avia, i když se jedná o tradiční českou značku, je ve skutečnosti nejmladší automobilkou na českém trhu a vedle kopřivnické Tatry jediným českým výrobcem užitkových aut. Vzhledem k potřebě přestěhovat výrobu do nové lokality a získat nové homologace se z hlediska potřebné přípravy jednalo o výstavbu výrobního podniku na zelené louce.
 
Skupina CSG koupila automobilku, tehdy ještě sídlící v pražských Letňanech, v roce 2016. V roce 2017 přestěhovala výrobu z předimenzovaných pražských prostor do Přelouče do prostor bývalého vojenského opravárenského podniku, kde byla na podzim obnovena výroba.
 
Produktová řada Avia Motors
V září roku 2017 Avia Motors představila novou řadu vozů Avia pod obchodním názvem Initia. Vozy jsou provedeny v emisní třídě Euro VI povinné pro nové registrace vozů v Evropské unii.
 
Variabilita a mnoho konfigurací charakterizuje i tuto novou řadu vozů Avia. Nejžádanější konfigurací je Avia D120 4x2, které je v současnosti nosným produktem Avia Motors. Vozidla Avia ve verzi 4x2 jsou využívané především v oblastech stavebnictví, distribuce a komunálních služeb. 
 
Dalším krokem Avia Motors je příprava vozu Avia D 120 ve verzi 4x4, která je vhodná do středního a lehkého provozu, pro sektor zemních prací, a také komunálních služeb.
 
Velmi zajímavým a z hlediska historie tradičním produktem Avia jsou dodávky pojízdných či nepojízdných podvozků. Klíčovým produktem pro východní trhy jsou vozy Avia řady D s novým faceliftem v emisní třídě Euro V.
 
Hlavními vlastnostmi vozů Avia jsou nejlehčí podvozek a největší užitná hmotnost ve své kategorii, což příznivě ovlivňuje nižší spotřebu a vyšší výkon. Vozy Avia jsou efektivní a šetří čas i peníze. Kompaktní rozměry kabiny jsou výhodou pro provoz v úzkých ulicích měst a ve ztížených podmínkách. Příjemný design a pohodlí interiéru nabízí příjemné pracovní prostředí.
 
Výběr z hmotnostních kategorií od 7,5 tun do 12 tun, variant rozvorů, pohonů 4x2 a 4x4, tří verzí kabin a velikosti kol 17,5“ a 19,5“ dává možnost individuálního řešení každého vozu.
 
Avia Initia pro Auto Helus
V pondělí 12. února 2018 vyjelo z výrobní linky v přeloučském závodě Avia Motors vozidlo Avia D120 Initia s černou kabinou. Bylo předáno dlouholetému dealerovi společnosti Auto Helus s.r.o. Avia s celkovou užitečnou hmotností 12 t o rozvoru 3 900 mm je vybavena motorem Cummins o výkonu 210 HP, s přípravou pro následnou montáž nosiče kontejnerů.
 
Nový facelift spolu s černou kabinou je zajímavý a atraktivní a byl speciálním požadavkem zákazníka. Vlastník nového vozu Avia, společnost H-Rekultivace, se zabývá prováděním technických a biologických rekultivací, komunálními službami, ozeleňováním a údržbou silnic. Její vozovou flotilu, v které nalezneme také tři vozy Avia minulé generace, v tuto chvíli rozšíří nová Avia Initia.
 
  • Avia rozbíhá výrobu nových vozidel
  • Avia rozbíhá výrobu nových vozidel
  • Avia rozbíhá výrobu nových vozidel
  • Avia rozbíhá výrobu nových vozidel